اتمام حجت دادستانی با شهرداری تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش مرجع مقالات، مهرانگیز درباره نحوه ساماندهی و نگهداری از معتادان متجاهر به شهرداری تهران اخطار داد.

اتمام حجت دادستانی با شهرداری تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش گروه اجتماعی مرجع مقالات، مهدی مهرانگیز معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 20 در حاشیه طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، با اشاره به نقش شهرداری تهران درخصوص مراکز نگهداری از معتادان متجاهر در جمع مرجع مقالات اظهار کرد: متأسفانه شهرداری به وظیفه قانونی خود همچون فعال کردن مراکز نگهداری از معتادان متجاهر عمل نکرده است و پذیرای این افراد نیست.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 20 گفت: بر اساس قانون شهرداری باید مراکز نگهداری از معتادان متجاهر را به صورت کامل در اختیار پلیس و سایر نهاد های مربوطه از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دهد.

وی با اشاره به قانون ششم توسعه گفت: طبق قانون، شهرداری باید سالانه 6 هزار معتاد را ساماندهی کند، اما آمار سالانه این نهاد بسیار کمتر است و تنها شامل ساماندهی 500 معتاد متجاهر می گردد.

مهرانگیز توضیح داد: به شهرداری اخطار می دهم که به وظیفه قانونی خود عمل کند.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 20 توضیح داد: اگر پرونده ای برای شهرداری، شورای شهر، دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران، بهزیستی و سایر نهاد هایی که موظف به ساماندهی معتادان هستند، تشکیل گردد، بدون هیچ درنگ و ملاحظه ای پرونده را به مرحله اجرا می گذاریم و با آن ها برخورد می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 697

به "اتمام حجت دادستانی با شهرداری تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام حجت دادستانی با شهرداری تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید