احکام بی سابقه کمیته انضباطی برای متخلفین دربی

به گزارش مرجع مقالات، کمیته انضباطی در احکامی بی سابقه در مورد دربی، دو بازیکن سرخابی را محروم کرد و با جریمه اقتصادی دو باشگاه و محرومیت تماشاگران، واکنش تندی به اتفاقات شهرآورد تهران نشان داد.

احکام بی سابقه کمیته انضباطی برای متخلفین دربی

ورزش سه:یک هفته از دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال می گذرد اما همچنان ترکش اتفاقات و جنجال های این بازی ادامه دارند. ساعاتی پس از سوت انتها بازی، کمیته انضباطی احکام خود را اعلام نمود که مهم ترین آن ها محرومیت فرشاد احمدزاده تا اطلاع ثانوی بود. اما این کمیته، امروز هم در حکم هایی جدید و بی سابقه، دو بازیکن سرخابی را دو جلسه از محرومیت تیم های خود محروم کرد و در 8 بند جداگانه، به دیگر اتفاقات دربی واکنش نشان داد.

مهم ترین قسمت حکم جدید کمیته انضباطی، محرومیت شجاع خلیل زاده و عارف غلامی است. همچنین باشگاه استقلال و پرسپولیس به دلیل رفتار تماشاگرانشان به پرداخت جریمه اقتصادی محکوم و از دیدار خانگی محروم شده اند. نکته جالب تقدیر از دو کاپیتان پرسپولیس و استقلال و همچنین کریم باقری است. در بند دهم این حکم نیز آمده که تصمیم نهایی درباره فرشاد احمدزاده پس از جلسه امروز گرفته خواهد شد.

الف - تخلفات باشگاه استقلال :

1- تماشاگران منتسب به باشگاه استقلال به دلیل توهین و فحاشی نسبت به داور مسابقه و بازیکنان تیم حریف و پرتاب جایگاه به سوی تماشاگران رقیب خود و همچنین پرتاب اشیاء به سوی بازیکنان تیم پرسپولیس از جمله محمد حسین کنعانی زادگان که منجر به مجروحیت ایشان از ناحیه سر گشت و به سبب شرکت در نزاع جمعی بازیکنان استقلال با تیم حریف نظر به مواد 86 و 56 مقررات انضباطی و با اعمال مواد 93 و 117 باشگاه استقلال را به پرداخت 700 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند . (این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف می باشد .) و همچنین وفق ماده 86 مقررات به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در اولین بازی خانگی لیگ محکوم می کند (این بخش از رأی قطعی است .)

2- عارف غلامی بازیکن تیم استقلال تهران به علت ورود به نزاع جمعی و اخذ کارت زرد و متعاقب آن توهین به داور مسابقه با عکس العمل خلاف شئونات وفق مواد 51 و 56 مقررات انضباطی و با رعایت ماده 93 با دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقه لیگ و پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. (این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف می باشد .)

3- سیاوش یزدانی بازیکن تیم استقلال به دلیل نقض اصول رفتار کلی با انجام بی احتیاطی که منجر به نزاع جمعی گشت علی رغم دفاعیه ارسالی و اظهار عمد نبودن عمل ارتکابی ، اعضاء کمیته انضباطی با در نظر دریافت سوابق این بازیکن وفق ماده 51 مقررات ایشان را به یک جلسه محرومیت از مسابقه لیگ برتر و پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. (این بخش از رأی نسبت به محرومیت قطعی و نسبت به جریمه نقدی قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته محترم استیناف می باشد.)

4- علی کریمی بازیکن تیم استقلال تهران به دلیل نقض اصول کلی رفتار در بازی حساس شهرآورد که منجر به اخذ کارت زرد و متعاقب آن اخراج از زمین بازی گشت با در نظر دریافت دفاعیات مشارالیه و عدم سابقه انضباطی ، وفق مواد 51 و 117 مقررات انضباطی و با اعمال ماده 93 آقای علی کریمی را به مبلغ 100میلیون ریال جریمه نقدی و توبیخ کتبی محکوم می کند . (این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف است.)

ب - تخلفات تیم پرسپولیس:

5- تماشاگران منتسب به تیم پرسپولیس به دلیل توهین به تیم مقابل و فحاشی نسبت به داور مسابقه و پرتاب نارنجک پس از به ثمر رسیدن گل و پرتاب اشیاء و جایگاه شکسته به سمت تماشاگران رقیب و ورود تماشاگر به داخل زمین و به سبب شرکت در نزاع دسته جمعی بازیکنان تیم پرسپولیس با تیم حریف که منشاء آن نیز خود بازیکن پرسپولیس بوده جمعاً به مبلغ 700 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند .(وفق مواد 86 و 56 مقررات انضباطی) گفتنی است در راستای بند 5 ماده 107 از مقررات انضباطی به علت یک جلسه محرومیت تعلیقی تماشاگران پرسپولیس از بازی فصل گذشته این تیم مقابل سپاهان این یک جلسه محرومیت نیز در بازی بعدی این تیم در لیگ برتر از بازیهای خانگی به اجرا درخواهد آمد . (این بخش از رأی در مورد جزای نقدی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف می باشد.)

6- محمد حسین کنعانی زادگان به علت تحریک تماشاگران استقلال که با زدن توپ به سمت آنان ایجاد شد وفق ماده 60 مقررات انضباطی با اعمال ماده 93 به پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شود .(این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف می باشد.)

7- شجاع خلیل زاده به علت تحریک تماشاگران تیم استقلال در طول بازی و همچنین تحقیر و توهین به داور به وسیله نشان دادن علامت سکوت به داور بازی و حرکات غیرورزشی نسبت به داوران وفق مواد 55 و 60 مقررات انضباطی به دو جلسه محرومیت از مسابقات بعدی لیگ و پرداخت 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. (این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف می باشد.)

8- در مورد عملکرد کاپیتانهای دو تیم استقلال و پرسپولیس وریا غفوری و احمد نوراللهی و همچنین عملکرد و رفتار کریم باقری مربی تیم پرسپولیس که اقدامات شایسته ایشان مانع از تشدید درگیری گشت نیز تقدیر و تشکر بعمل می آید و در سوابق انضباطی ایشان درج خواهد شد .

9- در مورد سوء رفتار تیمی پرسپولیس بابت اخذ 5 کارت زرد وفق ماده 58 مقررات این تیم را به مبلغ 60 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. (این بخش از رأی قطعی است.)10-در مورد تخلفات فرشاد احمدزاده نیز با توجه به صدور دستور موقت به شماره 445 مورخ 98/7/1 پس از استماع دفاعیات مشارالیه در جلسه مورخ 98/7/7 رأی مقتضی صادر و اعلام و ابلاغ خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 376

به "احکام بی سابقه کمیته انضباطی برای متخلفین دربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام بی سابقه کمیته انضباطی برای متخلفین دربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید