ارائه تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در این ترم به دانشجویان

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر ارائه تسهیلات ویژه دانشگاه در این ترم گفت: این دانشگاه شرایطی فراهم نموده است که دانشجویان اطمینان داشته باشند دانشگاه و استادان همراه خبرنگارانن هستند.

ارائه تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در این ترم به دانشجویان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مقاطع تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری مرجع مقالات از صدا و سیما، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص ابلاغ دستورالعمل فاصله گذاری هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: آقای طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی 30 فروردین دستورالعملی به همه واحد های دانشگاه آزاد صادر کرد که بر چهار قسمت راسخ است؛ از شیوه جاری دانشگاه در امور اداری و پشتیبانی تا بخش مربوط به دانشجویان علوم پزشکی و بخش دانشجویان غیرپزشکی شامل تمهیداتی برای تصویب و دفاع از پروپزال ها و انتها نامه ها و بخش مربوط به امور دانشجویان در این دستورالعمل گنجانده شده است.

وی اضافه نمود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا با 400 واحد دانشگاهی و بیش از یک میلیون و 100 هزار دانشجو در کل کشور عملاً آموزش هایش را در همه مقاطع به صورت مجازی برگزار نموده که کار سخت و سنگینی بوده که با کوشش های شبانه روزی ریاست دانشگاه، هیئت رئیسه و شورای دانشگاه انجام شد و امیدواریم این پایه ای جدید برای کشور گردد تا بتوانیم برای دیگر مقاطع احتمالی از آن استفاده کنیم.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نخستین بار است که بدون هیچ تجربه قبلی چنین حجمی از آموزش در فضای مجازی ارائه می گردد گفت: درحال حاضر همه کوشش واحد های دانشگاهی آن است که دروس نظری را در حد توان ارایه نمایند تا دانشجویان بتوانند به بهترین شکل ترم را به انتها برسانند و شرایط یادگیری و کسب معلوماتشان را داشته باشند و نگران نمره نباشند و اطمینان داشته باشند که دانشگاه و استادان همراه مرجع مقالاتن هستند که این ترم به انتها برسد.

حیدری با اشاره به بخش نخست این دستورالعمل درباره امور اداری و پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فعلاً دانشگاه به صورت دوسوم نیروی حضوری و یک سوم به صورت دورکاری اداره خواهد شد و همه کارکنان حضوری و دورکار ملزم به انجام دادن فعالیت های روزانه خود هستند و هرچه خدمات ارباب رجوع باشد باید به صورت اینترنتی و یا تلفنی انجام دهند، اما اگر انجام دادن کار به صورت اینترنتی و تلفنی مقدور نبود میز های خدمتی با رعایت همه نکات ایمنی و بهداشتی درنظر گرفته شده است تا به صورت حضوری درخواست ها به انتها برسد و کار هیچ ارباب رجوعی زمین نماند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ساعات کار دانشگاه در ماه مبارک رمضان اضافه نمود: ساعت کاری دانشگاه در این ماه از 8 صبح تا 13 و 30 معین شده است که طبق آن همه مراجعان شامل کادر دانشگاه و ارباب رجوع باید با رعایت طرح غربالگری به صورت تب سنجی و رعایت همه الزامات و دستورالعمل های ایمنی و بهداشت فردی و محیطی در واحد ها حاضر شوند. همچنین همه سلف سرویس های دانشگاه تعطیل است و مراکز فروش فقط می توانند محصولات بسته بندی شده ارایه نمایند.

حیدری با اشاره به بخش آموزش های گروه پزشکی گفت: خبر خوب درخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی این است که واحد ها از سی و یکم فروردین می توانند برای برگزاری حضوری کلاس ها برنامه ریزی نمایند و دروس این ترم را به صورت حضوری به انتها برسانند، اما امر آموزش در سایر مقاطع علوم پزشکی شامل کاردانی و کارشناسی کماکان به صورت مجازی خواهد بود.

وی اضافه نمود: البته در صورت احتیاج به خدمات دانشجویان اینترن و دستیاران که دوره کارورزی دارند می توانند در محیط های بیمارستانی یا واحد های دانشگاهی حضور پیدا نمایند و کارشان را انجام دهند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نگرانی های دانشجویان در مورد نمره و احتمال نگذراندن بعضی واحد ها گفت: دانشگاه برای برطرف این نگرانی ها شرایطی فراهم نموده است که همه دانشجویان در تمام مقاطع اگر نمره ای کمتر از 12 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی نمره کمتر از 14 داشتند بتوانند در دو ترم 1400 - 1399 در سه درس یا شش واحد بدون پرداخت شهریه، علاوه بر سقف واحد هایی که در ترم بعد برمی دارند مجدداً در کلاس های درس به صورت جبران حاضر شوند، امتحان دهند و هر نمره ای که کسب کردند به عنوان نمره همین ترم مجازی ثبت می گردد.

حیدری با بیان اینکه دانشجویان پزشکی می توانند دو درس به صورت غیرحضوری و معرفی به استاد بگیرند، اضافه نمود: دانشجویانی که درحال فارغ التحصیلی هستند نگران نباشند، زیرا راهی پیشنهاد شده است تا این دانشجویان بتوانند به جای 24 واحد، 26 واحد درسی بردارند که به خاطر چند واحد درسی یک ترم عقب نیفتند این تسهیلاتی است که برای گروه های پزشکی درنظر گرفته شده است و گروه های غیرپزشکی نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

وی با اشاره به بخش سوم دستورالعمل ویژه گروه های غیرپزشکی گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند از 20 اردیبهشت در کلاس های حضوری درسشان حضور پیدا نمایند ضمن اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که احتیاج به آزمایشگاه و کارگاه دارند نیز با رعایت همه دستورالعمل های بهداشت فردی، اجتماعی و محیطی می توانند برای انجام امور درسی مورد احتیاج، انتها نامه و پروپزال از امکانات دانشگاه استفاده نمایند که این شرایط برای همه دانشجویان غیرپزشکی نیز مهیا شده است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: برای واحد های آزمایشگاهی و کارگاهی در فرصت تابستان، فرصتی فراهم شده تا واحد های عملی ارایه گردد و نمره این دروس هم در کارنامه این ترم ثبت خواهد شد.

حیدری درخصوص آزمون ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی نیز اضافه نمود: دانشجویانی که کارهایشان را آماده نموده اند و باید در آزمون جامع شرکت نمایند تمام واحد های دانشگاه برنامه ریزی کردند تا با توجه به آزمون شفاهی و کتبی دکتری از 28 تیر تا 8 مرداد 99، آزمون های جامع را در 10 روز فشرده برگزار نمایند تا دانشجویان بتوانند وارد مرحله پروپزال، تصویب انتها نامه و دفاع شوند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همه امور مربوط به انتها نامه ها برای همه دانشجویان در زمینه دفاع از پروپزال و تصویب آن یا در زمینه دفاع از انتها نامه و رساله همه به وسیله سامانه پژوهش یار انجام می گردد و دانشجویان می توانند با مراجعه به این سامانه مراحل را به صورت الکترونیک انجام دهند.

حیدری درخصوص شرایط دفاع در دوران کرونا اضافه نمود: شرایط به نحوی فراهم شده است تا اگر هم دانشجو و هم استاد راهنما و استاد مشاور بومی هستند، مراسم دفاع می تواند به صورت حضوری البته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام گردد، اما اگر داوران بومی نباشند می توانند به صورت مجازی در مراسم دفاع حضور پیدا نمایند.

وی گفت: اما اگر دانشجو بومی نباشد می تواند با موافقتی که از واحد دانشگاهی می گیرد در دانشگاه محلی که زندگی می نماید یا نزدیک ترین واحد به محل سکونت از انتها نامه اش دفاع کند تا فارغ التحصیلی اش عقب نیفتد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص نقل و انتقال و دانشجوی مهمان نیز اضافه نمود: دانشجویان در هر شهری که اکنون مهمان هستند می توانند مهمانی شان را ادامه دهند و اگر به هر مسئله ای در زمینه مهمانی و انتقالی برخوردند می توانند به وسیله سایت منادا پیگیری نمایند و احتیاجی به مراجعه حضوری به محل دانشگاه ندارند.

حیدری درخصوص برگزاری امتحانات این ترم نیز گفت: در این دستورالعمل به امتحانات حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره شده است، اما اگر ستاد مقابله با کرونا تا زمان برگزاری امتحانات مجوز برگزاری حضوری را صادر نکند، هیات رئیسه دانشگاه نسبت به شرایط راهکار هایی را آنالیز می نماید و راهکار مشخصی را به تمام واحد های دانشگاهی برای برگزاری امتحانات مجازی ابلاغ خواهد نمود.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 937

به "ارائه تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در این ترم به دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در این ترم به دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید