اردوغان: سیاستمداران اروپایی از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند

به گزارش مرجع مقالات، رئیس جمهوری ترکیه با ارسال پیامی تصویری به مناسبت بیست وپنجمین سالگرد نسل کشی سربرنیتسا گفت: سیاستمداران اروپایی علی رغم آنهمه درد و رنج و قتل عام از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند.

اردوغان: سیاستمداران اروپایی از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با ارسال پیغامی تصویری به مناسبت بیست وپنجمین سالگرد نسل کشی سربرنیتسا تاکید نمود: پیگیر قتل عام ها علیه برادران بوسنی خود خواهیم بود و هرگز آنها را در احقاق حق و عدالت تنها نخواهیم گذاشت.

اردوغان در این پیغام تصویری گفت: برای یادبود نسل کشی سربرنتیسا و همدردی با مردم بوسنی گردهم آمده ایم.

وی اضافه نمود: گرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور ندارم اما دلم همواره در بوسنی است، برای شهیدان عزیز طلب رحمت و مغفرت نموده و به نزدیکان آنها تسلیت می گویم.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین اظهار کرد: هر چند که از این قتل عام 25 سال گذشته است اما داغ آن همچنان تازه است. با کشف هر گور دسته جمعی داغ مان تازه می گردد. هنوز هم زنان چشم انتظار همسرانشان هستند. علی رغم گذشت این همه سال مادران هنوز هم منتظر بازگشت فرزندان خود هستند. خداوند درباره شهیدان می گوید کسانی را که در راه خدا کشته می شوند را مرده نخوانید بلکه زنده اند ولی شما نمی دانید. نه شهدای مان را فراموش می کنیم و نه نسل کشی سربرنیتسا را فراموش خواهیم کرد.

اردوغان توضیح داد: پیگیر قتل عام ها علیه برادران بوسنی خود خواهیم بود و هرگز شما را در احقاق حق و عدالت تنها نخواهیم گذاشت.

اردوغان همچنین ضمن تاکید بر لزوم آماده باش در برابر حملات اسلام هراسان در کشورهای غربی، اظهار کرد: سیاستمداران اروپایی علی رغم آنهمه درد و رنج و قتل عام از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند. استفاده از الفاظی که اسلام هراسی و خارجی ستیزی را تشدید می نماید، برای آینده مان نگران کننده است.

وی تاکید نمود: برای عدم تکرار این حوادث مسؤولیت هایی برعهده داریم. خدا پشتیبان ما باشد.

اردوغان در خاتمه گفت: بار دیگر می خواهم تاکید کنم که ترکیه و مردم ترکیه همواره حامی بوسنی و هرزگوین هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1100

به "اردوغان: سیاستمداران اروپایی از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: سیاستمداران اروپایی از نسل کشی سربرنیتسا درس نگرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید