ویزای آمریکا: ازسرگیری فعالیت پالایشگاهی و فراوری نفت آمریکا پس از آیدا

به گزارش مرجع مقالات، چهار پالایشگاه نفت در لوییزیانا مقدمات ازسرگیری فعالیت را از روز شنبه پس از این که توفند آیدا عمده ظرفیت پالایش نفت این استان را به تعطیلی کشاند، شروع نموده اند اما فعالیت پنج پالایشگاه دیگر هنوز ازسرگرفته نشده است.

ویزای آمریکا: ازسرگیری فعالیت پالایشگاهی و فراوری نفت آمریکا پس از آیدا

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، وزارت انرژی آمریکا روز یکشنبه اظهار داشت در 24 ساعت گذشته هر سه پالایشگاه نفت در منطقه باتون روژ و یکی دیگر در نزدیکی نیواورلئان مقدمات ازسرگیری پالایش نفت را شروع کردند. این چهار پالایشگاه 1.3 میلیون بشکه در روز در ظرفیت پالایش نفت آمریکا سهم دارند.

شرکت ماراتون پترولیوم روز آدینه اظهار داشت پالایشگاه این شرکت به ظرفیت 578 هزار بشکه در روز در گری ویل لوییزیانا که بزرگترین پالایشگاه این استان است، در مراحل اولیه ازسرگیری فعالیت قرار گرفته است.

اکسون موبیل هم فعالیت پالایشگاه باتون روژ خود به ظرفیت 520 هزار بشکه در روز را ازسرگرفته است.

احیای کامل فراوری پالایشگاهی عادی برای پالایشگاههای این منطقه دو تا سه هفته زمان خواهد برد. فرآیند ازسرگیری فعالیت این پالایشگاهها به علت قطعی برق و مسائل لجستیکی، در مقایسه با طوفانهای قبلی طولانی تر شده است. تغییرات اقلیمی باعث بروز رویدادهای جوی مرگبار و فاجعه آمیزی شامل طوفانهای قدرتمند و مخربتر در سراسر دنیا شده است.

وزارت انرژی آمریکا اظهار داشت از روز آدینه برق هفت پالایشگاه آسیب دیده از طوفان وصل شده است.

پنج پالایشگاهی که هنوز تعطیل هستند در حدود یک میلیون بشکه در روز معادل شش درصد از ظرفیت پالایش آمریکا سهم دارند. زمان ازسرگیری فعالیت در نیواورلئان به علت سیل و ادامه قطعی برق ممکن است طولانی تر گردد.

اداره ایمنی و اجرای محیط زیستی آمریکا هم اظهار داشت حدود 88 درصد معادل 1.6 میلیون بشکه در روز فراوری نفت و 83 درصد معادل 1.8 میلیارد فوت مکعب در روز فراوری گاز طبیعی در شمال خلیج مکزیکو با گذشت بیش از یک هفته از تعطیلی به علت توفند آیدا، همچنان متوقف مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، روز شنبه 93 درصد از فراوری نفت این منطقه تعطیل بود. مجموعا 104 سکوی نفت و گاز و پنج دکل روز یکشنبه همچنان تخلیه شده مانده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1768

به "ویزای آمریکا: ازسرگیری فعالیت پالایشگاهی و فراوری نفت آمریکا پس از آیدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: ازسرگیری فعالیت پالایشگاهی و فراوری نفت آمریکا پس از آیدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید