استقبال معاون مالی رئیس جمهور از برنامه راهبردی کیش

به گزارش مرجع مقالات، گروه بنگاه ها- درنشست دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دکتر محمد نهاوندیان معاون مالی رییس جمهور بر حمایت قاطع از بخش خصوصی و اطمینان بخشی به آنان تاکید شد.

استقبال معاون مالی رئیس جمهور از برنامه راهبردی کیش

به گزارش مرجع مقالات به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر مظفری در این دیدار با اشاره به تشکیل شورای مطالعات راهبردی و تدوین نقشه راه ، گزارش مفصلی از برنامه میان مدت سه ساله کیش را به همراه اقدامات اجرا شده در مورد طرح های عمرانی اجرا شده ، درحال انجام و نیمه تمام فعال شده، بحث پسماند، ساخت و توسعه تصفیه خانه فاضلاب و پروژه های زیر ساختی شامل بندر و فرودگاه را به اطلاع معاون اقتصادی رییس جمهور رساند.

همچنین در این نشست، مشکل زیرساختی کیش در زمینه برق مورد بحث و آنالیز نهاده شد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه خواستار دخالت دولت در مشخص مالکیت شرکت آب و برق کیش و اتصال برق این منطقه به شبکه سراسری شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار، ایجاد پایگاه های آموزشی برای سازمان ها و موسسات فعال در زمینه آموزش های هوایی و دریایی، تاسیس اقامتگاه های ویژه گردشگران سلامت و تقویت اکوتوریسم با بهره گیری از طبیعت بکر جزیره هندورابی را از جمله محورهای تهیه بسته های سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در جزیره هندورابی خاطرنشان کرد.

اقدامات اجرا شده در کیش و شناسایی فرصت سرمایه گذاری و تهیه کتابی دراین خصوص برای سرمایه گذاران نیز یکی دیگر از محورهای گفتگوی این نشست بود که معاون اقتصادی رییس جمهور با مثبت خواندن این اقدامات از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خواست با حمایت همه جانبه از فعالیت های بخش خصوصی زمینه را برای رونق اقتصادی منطقه فراهم کند.

همچنین دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در این نشست با بیان این که کیش، منطقه بی نظیر در حوزه های گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری است از برنامه های راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز رضایت کرد و از دکتر مظفری خواست تا با پیگیری این برنامه ها و بهره گیری از مشاوران با تجربه، تهیه و تدوین برنامه ریزی بلند مدت را نیز برای جزیره کیش در دستور کار قرار دهد.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری، از زیر ساخت های اجرا شده در کیش استقبال کرد و آن را عامل مهمی در اطمینان بخشی به سرمایه گذاران دانسته و اضافه نمود: توجه به زیرساخت های کیش و گسترش و توسعه آن و اتمام پروژه های نیمه تمام که اکنون در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش نهاده شده است؛ کاهش ریسک سرمایه گذاری و اطمینان بخشی به سرمایه گذاران را به دنبال خواهد داشت،

معاون اقتصادی رییس جمهور به صندلی جزیره کیش در صنعت گردشگری و امکانات ایجاد شده در این جزیره اشاره نمود و خواستار مراودات گردشگری این منطقه با کشورهای همسایه بویژه ترکیه شد.

در این نشست درخصوص 400 ابزار اقتصادی که مرکز پژوهش های بازرگانی معرفی نموده است بحث و گفت و گو و پیشنهاد شد برای یاری به سرمایه گذران، میتوان ازاین ابزارها استفاده کرد.

دکتر مظفری در این دیدار از دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور که در قالب رویداد کیش اینوکس 2019 از 27 تا 30 آبان در کیش برگزار می گردد دعوت کردند

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 461

به "استقبال معاون مالی رئیس جمهور از برنامه راهبردی کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال معاون مالی رئیس جمهور از برنامه راهبردی کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید