اهدای یاری 11 تنی تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان

به گزارش مرجع مقالات، مقامات افغانستان از اهدای یاری 11 تنی تجهیزات پزشکی از سوی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با کرونا به کابل خبر دادند.

اهدای یاری 11 تنی تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت بهداشت افغانستان بیان کرد ایران 11 تن تجهیزات پزشکی مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان یاری نموده است.

بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در مراسمی هدف از این یاری های ایران به افغانستان را حفاظت از جان کارمندان درمانی که در خط نخست مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، عنوان نمود.

امینیان تاکید نمود که این نخستین یاری های ایران به افغانستان نیست، بلکه تهران پس از این نیز به ادامه یاری هایش به کابل متعهد است.

این یاری ها که شامل کیت های تشخیص ویروس کرونا، دستگاه های تنفس مصنوعی و لوازم آن، ماسک و مواد ضدعفونی می گردد به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

بشیر نورمل معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت افغانستان ضمن قدردانی از این یاری ایران گفت: با وجود آنکه کشور ایران در حال حاضر در بحران ویروس کرونا واقع شده است؛ اما 11 تن تجهیزات طبی به افغانستان یاری نموده است.

نورمل تجهیزات یاری شده از سوی ایران را از ضروریات مهم بهداشتی خواند و خواستار یاری های بیشتر ایران در امر مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان شد.

به گزارش فارس، پیش از این نیز، همزمان با سفر هیأت ایرانی به سرپرستی محسن بهاروند، معاون وزارت خارجه ایران به کابل برای آنالیز حادثه هریرود، یک محموله وسایل و تجهیزات پزشکی با هدف مبارزه با ویروس کرونا از ایران به افغانستان ارسال شد.

این در حالی است که براساس آمار رسمی وزارت بهداشت افغانستان، تا کنون 15 هزار و 205 نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1029

به "اهدای یاری 11 تنی تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای یاری 11 تنی تجهیزات پزشکی ایران به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید