اولین واکنش ها به قانون جدید مهاجرتی ترامپ

به گزارش مرجع مقالات، ایسنا نوشت: نمایندگان دو شهر در ایالت کالیفرنیا برای نخستین بار از قوانین جدید مهاجرتی رئیس جمهوری آمریکا موسوم به مطالبه عمومی شکایت کردند.

اولین واکنش ها به قانون جدید مهاجرتی ترامپ

به گزارش پایگاه خبری هیل، در شکایت نمایندگان شهرهای سانتا کلارا و سن فرانسیسکو آمده که این قوانین جدید موسوم به مطالبه عمومی به دولت اجازه می دهد تا از اعطای گرین کارت به مهاجران برای استفاده از برنامه های عمومی نظیر مهر تایید دریافت غذا و یاری های دارویی یا ورود به این برنامه ها جلوگیری به عمل آورند.

این نمایندگان گفته اند که با این شکایت به دنبال یک حکم موقت در دادگاه منطقه ای برای منطقه شمالی کالیفرنیا هستند و گفته اند که این قوانین جدید که به سیستم های امنیتی و بهداشت عمومی لطمه وارد می نماید، قوانین خودسرانه و از روی هوس هستند که می خواهند اختیار کنگره را با لغو سیستم دیرینه مهاجرت مبتنی بر خانواده از میان بردارند. آنها همچنین گفتند که این کاهش برنامه ریزی شده استفاده غیر شهروندان از خدمات عمومی در نتیجه قانون جدید، باعث افزایش خطرات مربوط به سلامت عمومی می گردد.

این نمایندگان همچنین گفته اند که این دستور، غیرقانونی است چون با چارچوب قوانین مهاجرتی آمریکا که در کنگره تصویب شده، در تضاد است.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جدیدترین نسخه مطالبه عمومی را روز دوشنبه منتشر کرد و قرار است 15 اکتبر اجرایی گردد. این دو شهر در ایالت کالیفرنیا به دنبال تعویق زمان اجرایی شدن آن هستند.

در همین حال، دادستان های عمومی نیویورک و کالیفرنیا نیز گفته اند که علیه این قانون دست به کار می شوند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 221

به "اولین واکنش ها به قانون جدید مهاجرتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش ها به قانون جدید مهاجرتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید