ایمانی: قالیباف اعلام نموده کاندیدای ریاست جمهوری نمی گردد

به گزارش مرجع مقالات، خبرنگاران : فعال سیاسی اصولگرا گفت: جبهه پایداری به رغم انتقاداتش نسبت به قالیباف، ریاست او بر مجلس را پذیرفت چون می دانست گزینه بهتری در آن شرایط وجود ندارد، الان هم از انتخاب خود پشیمان نیست.

ایمانی: قالیباف اعلام نموده کاندیدای ریاست جمهوری نمی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اعتمادآنلاین، ناصر ایمانی، درباره مختصات روابط پایداری و قالیباف و شورای ائتلاف گفت: کاندیداتوری آقای قالیباف هنوز قطعی نیست. صرف نظر از اینکه ایشان در جلساتی حتی اعلام نموده است که برای ریاست جمهوری نمی آید، حتی در صورت تمایل برای حضور در عرصه رقابت بدون هماهنگی با شورای ائتلاف این کار را نمی نماید. بنابراین طبعاً اگر کاندیدا گردد، به طور قطع گزینه نهایی شورای ائتلاف خواهد بود.

تازه ترین خبرها و تحلیل های مالی را در اینستاگرام خبرنگاران مشاهده کنید

قالیباف هرگز وحدت شکنی ننموده است

او تاکید نمود: قالیباف هرگز وحدت شکن نبوده است؛ اگر کاندیدای شورای ائتلاف چهره دیگری باشد، ایشان وحدت شکنی نمی نماید و کاندیدا نمی گردد.

ایمانی در خصوص نوع ارتباط بین جبهه پایداری و قالیباف گفت: قطعاً قالیباف کاندیدای مقبول و محبوب جبهه پایداری نیست، اما ممکن است شرایط چینش کاندیداها در زمان انتخابات به گونه ای باشد که جبهه پایداری به کاندیداتوری قالیباف نظر مثبت نشان دهد. از الان نمی توان با قطعیت از ترجیح جلیلی بر قالیباف توسط جبهه پایداری در انتخابات 1400 گفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: بالاخره جبهه پایداری در مجلس هم ریاست ایشان را پذیرفت به این خاطر که فضای عمومی و چهره ها به گونه ای بود که جبهه پایداری ریاست قالیباف را بیش از همه به صلاح خود دید، الان هم فکر نمی کنم از رأی خود به ریاست قالیباف بر مجلس پشیمان باشد.

ایمانی در پاسخ به این سوال که چرا در جریان اصلاح قانون انتخابات در مجلس یازدهم به کرات پیشنهادهایی از طرف چهره های پایداری در مجلس برای تحدید حضور قالیباف و کاندیداتوری او مطرح می شد، گفت: مساله این ارتباط صفر و صدی نیست و شکی نیست که جبهه پایداری ایراداتی به قالیباف وارد می نماید. گزینه اول و حتی دوم جبهه پایداری در شرایط عادی قالیباف نیست منتهای مراتب همه چیز نسبی است. الان جبهه پایداری می داند که آقای قالیباف با همه ایرادات، برای ریاست بر مجلس محاسنش به معایبش می ارزد.

تغییر دبیرکل هیچ تفاوتی در فرایند و کار جبهه پایداری ایجاد نمی نماید

ایمانی همچنین درباره تغییر دبیرکل جبهه پایداری در سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری گفت: این تغییر دلیل خاصی ندارد. اگر پارسال اتفاق می افتاد هم عده ای می گفتند به دلیل انتخابات مجلس این تغییر اتفاق افتاده در حالی که تغییر دبیرکل پایداری نمود بیرونی ندارد. پایداری معمولاً نظرات خاصی دارد و با شورای ائتلاف ناهماهنگ است، سال گذشته نیز وحدت در دقیقه 90 و بعد از برخوردهای تند بین پایداری و شورای ائتلاف حاصل شد.

ایمانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممکن است رویه های صادق محصولی از آقاتهرانی تندتر باشد، گفت: اگر این حرف شما را بپذیریم، پارسال که رویه های دبیرکل به قول شما تند نبود و کند بود، ائتلاف در ثانیه های آخر و بعد از کشمکش فراوان و بسیار شکننده رخ داد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حالا نیز با تند شدن رویه دبیرکل اتفاق دیگری نمی تواند بیفتد، بنابراین تصور نمی کنم تغییر دبیرکل جبهه پایداری تاثیری بر فرایند کار جبهه پایداری از نظر تندی و کندی بگذارد. جبهه پایداری همینی است که هست.

او سپس مطرح نمود: اگر قرار باشد بین جبهه پایداری و شورای ائتلاف ناهماهنگی ای در موضوع انتخابات ریاست جمهوری پیش بیاید، ارتباطی با تغییر دبیرکل جبهه پایداری ندارد کمااینکه در سال گذشته که آقای آقاتهرانی دبیرکل بودند نیز شاهد تنش های بسیار جدی بین پایداری و شورای ائتلاف تا ساعت های منتهی به بستن لیست بودیم.

ایمانی شرح داد: با دبیرکلی آقای محصولی نیز اوضاع از لحاظ هماهنگی با دیگر اصولگرایان تغییری نمی نماید و شرایط همان که بوده باقی می ماند؛ یعنی نه تند می گردد و نه کند. احتمال وحدت بین پایداری و شورای ائتلاف صد درصد منتفی نیست، اما طبعاً سختی های جدی و ادامه دار در حصول وحدت و هماهنگی وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1398

به "ایمانی: قالیباف اعلام نموده کاندیدای ریاست جمهوری نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمانی: قالیباف اعلام نموده کاندیدای ریاست جمهوری نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید