بازی حافظان کوچک میراث باید در تمام موزه های کشور اجرا گردد

به گزارش مرجع مقالات، همزمان با ششمین روز از نوروز 1398، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بازدید کرد.

بازی حافظان کوچک میراث باید در تمام موزه های کشور اجرا گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در این مجموعه در ششمین روز بهار 1398، از ویژه برنامه حافظان کوچک میراث که در ایام نوروز برای بچه ها در این مجموعه اجرا می گردد بازدید کرد.

طالبیان در بازدید از این غرفه، از کوشش این مجموعه برای طراحی و اجرای این بازی تخصصی میراث فرهنگی که به آشناسازی بچه ها با بناها و محوطه های تاریخی و باستانی کشور و چگونگی حفاظت از این میراث ارزشمند می پردازد و برای اولین بار در سطح موزه ها اجرا شده قدردانی کرد.

او همچنین اجرای این فعالیت آموزشی را در تمامی موزه های کشور به عنوان یکی از شاخص های ارتباط بچه ها با موزه و میراث فرهنگی ضروری دانست و حمایت آن معاونت را جهت اجرایی شدن این موضوع گفت.

معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه، از موزه های این مجموعه بازدید و طی گفت و گو با امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه نیاوران در جریان اقدامات این مجموعه جهت خدمات رسانی هرچه بهتر به گردشگران نوروزی و همچنین برنامه های فرهنگی تدارک دیده این مجموعه در ایام نوروز نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 224

به "بازی حافظان کوچک میراث باید در تمام موزه های کشور اجرا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی حافظان کوچک میراث باید در تمام موزه های کشور اجرا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید