با این کار ها سوسک به خانه شما نمی آید!

به گزارش مرجع مقالات، بدون شک در میان حشرات سوسک ها بین ما انسان ها منفورترین هستند. به خصوص در داخل ایران! شاید در بعضی کشور های شرق آسیا این حشرات هواداران زیادی داشته باشند و جزو وعده غذایی به حساب بیایند، اما اینجا بیشتر مردم بعد از تماشا سوسک در محیط خانه یا محل کار خود هیجان زده می شوند و چشم از آن برنمی دارند تا از وجودش خلاص شوند. معمولاً با گرم شدن هوا دغدغه افراد درباره ورود این حشرات به خانه و ازدیاد آن ها افزایش می یابد و هر راهکاری که به فکر شان برسد برای جلوگیری از این اتفاق به کار می بندند.

با این کار ها سوسک به خانه شما نمی آید!

اما می توان با راه چاره های ساده از ورود این حشرات منفور به خانه جلوگیری کرد، در این مطلب قصد داریم این راه چاره ها را بازگو کنیم.

در دسترس نبودن خوراکی ها

اولین و مهم ترین راه چاره در دسترس قرار ندادن غذاست. وقتی خرده های نان روی سطوح یا ظروف کثیف غذا برای ساعت ها و حتی روز ها نَشُسته باقی می مانند بوی فساد آن ها که شاید ما متوجه اش نشویم، حشرات از جمله سوسک ها را به سمت خود می کشاند؛ بنابراین اولین و مهم ترین راه چاره این است که محیط را از وجود ظروف کثیف، به جای مانده غذا و... پاک کنیم.

رطوبت را در خانه از بین ببرید

سوسک ها علاقه زیادی به محیط های مرطوب دارند و هر طور شده خود را به این محیط ها می رسانند. نقاطی مانند سرویس های بهداشتی از جمله قسمت های خانه است که این حشرات علاقه زیادی به لانه کردن در آن دارند. سعی کنید با استفاده از هواکش هوای محیط را چند بار در روز تهویه کنید تا رطوبت اتاقک های کوچک سرویس های بهداشتی از بین برود.

سطل زباله را هر روز خالی کنید

سطل زباله محل تجمع انواع آلودگی هاست. به خصوص با آغاز فصل گرما زباله ها به سرعت بو می گیرند و فاسد می شوند، بوی ناشی از فساد زباله ها حشرات را به سمت خود می کشاند گویی برای آن ها دعوتنامه حضور در یک مهمانی ارسال شده است؛ بنابراین سعی کنید هر روز سطل زباله خود را تخلیه کنید و اجازه ندهید زباله ها بیشتر از 24 ساعت در سطل باقی بمانند. از تخلیه سطل زباله سرویس بهداشتی غافل نشوید چراکه به علت وجود رطوبت محل خوبی برای جذب حشرات از جمله سوسک هاست.

راه های ورود را ببندید

یک راه مطمئن برای جلوگیری از ورود سوسک ها مسدود کردن راه های احتمالی ورود این حشرات است. درز های در ورودی و پنجره ها را با نوار های درزگیر ببندید تا این حشرات منفور راه ورود نداشته باشند.

از آن مهم تر پوشاندن راه آب های کف حمام و آشپزخانه است. سوسک ها علاقه زیادی به خوردن آب دارند، به خصوص اگر دچار مسمومیت با انواع حشره کش ها شده باشند، هر کجا باشند خود را به جا هایی می رسانند که آب زیادی وجود داشته باشد بنابراین چاه های فاضلاب محل تجمع آنهاست و به راحتی از لوله های تخلیه بالا می آیند و وارد محیط زندگی ما می شوند، پس با پوشاندن و قرار دادن درپوش از ورود آن ها به خانه جلوگیری کنید. علاوه بر آن در سرویس های بهداشتی ایرانی نیز چاه بست قرار دهید تا مسیر ورودی سوسک ها بسته گردد.

سم پاشی با انواع حشره کُش ها

اگر تمامی کار ها را انجام داده اید، اما همچنان در محل زندگی خود سوسک مشاهده می کنید باید از یکی از انواع حشره کُش ها بهره ببرید. معمولاً استفاده از سموم در خانه خوشایند افراد خانواده نیست به خصوص افرادی که بچه ها خردسال یا حیوانات خانگی دارند علاقه ای به سم پاشی در خانه ندارند، اما راهکار ممکن این است که حتی الامکان جا هایی از خانه را که در دسترس نیستند سم پاشی کنید یا با یاری پنبه آغشته به سم محیط های غیرقابل دسترس را آغشته به سموم کنید. معمولاً بوی این سموم برای حشرات به ویژه سوسک ها مجذوب کننده است و آن ها را به سمت خود می کشاند.

منبع: اعتمادآنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2240

به "با این کار ها سوسک به خانه شما نمی آید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کار ها سوسک به خانه شما نمی آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید