برادر جورج فلوید مقابل کنگره شهادت می دهد

به گزارش مرجع مقالات، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از برادر شهروند سیاه پوست آمریکایی که قتلش به دست پلیس، اعتراضات سراسری را در این کشور به همراه داشته، خواست مقابل کنگره درباره مسئولیت پلیس شهادت دهد.

برادر جورج فلوید مقابل کنگره شهادت می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع مطلع به شبکه آمریکایی سی ان ان گفت فیلونیس فلوید برادر جورج فلوید که در خشونت نژادپرستانه افسر پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس آمریکا کشته شد، قرار است روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته قضایی مجلس در مقابل کنگره آمریکا شهادت دهد.

این منبع گفت هنوز مطمئن نیست که فلوید قرار است شخصاً در کنگره برای شهادت حضور یابد یا به صورت مجازی در این جلسه شرکت کند. به گفته وی، کمیته قضایی مجلس آمریکا از وی برای صحبت در این جلسه با موضوع روش های پلیسی و مسئولیت های اجرای قانون، دعوت کرده است.

سی ان ان برای دریافت جزئیات بیشتر با این کمیته تماس گرفته است. اولین بار شبکه ای بی سی نیوز از شهادت فلوید در جلسه روز چهارشنبه خبر داد.

فلوید هفته گذشته گفت که با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن، رقیب دموکرات وی در انتخابات آینده، صحبت کرده است. او گفت مکالمه اش با ترامپ کوتاه بود، در حالی که بایدن دائماً صحبت می کرد.

برادر جورج فلوید گفت: او (ترامپ) حتی فرصت حرف زدن به من نداد. خیلی سخت بود. می خواستم با او صحبت کنم اما او مدام تلاش می کرد که مرا از سر خود وا کند، انگار مثل این بود که می خواست به من بگوید نمی خواهم حرفی که تو می خواهی بزنی را گوش کنم.

وی اضافه کرد: من فقط به او گفتم که خواهان اجرای عدالت (درباره قتل برادرم) هستم و گفتم که باورم نمی شود که در روز روشن آنها (ماموران پلیس) بدون محاکمه و مراعات فرایند قضایی فردی را اعدام کنند.

دوازده روز پیش فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ وی منجر شد.

شهرهای مختلف آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار این فیلم به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است. رفته رفته این اعتراضات در کشورهای مختلف جهان نیز برگزار شده و همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1033

به "برادر جورج فلوید مقابل کنگره شهادت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادر جورج فلوید مقابل کنگره شهادت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید