بعیدی نژاد: شکست برجام عواقب خطرناکی برای امنیت جهانی و منطقه ای دارد

به گزارش مرجع مقالات، سفیر ایران در انگلیس شامگاه سه شنبه در مصاحبه ای هشدار داد که شکست برنامه جامع اقدام مشترک عواقب خطرناکی برای امنیت جهانی و منطقه ای به همراه خواهد داشت.

بعیدی نژاد: شکست برجام عواقب خطرناکی برای امنیت جهانی و منطقه ای دارد

به گزارش گروه سیاسی مرجع مقالات، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس شامگاه سه شنبه بخشی از مصاحبه خود با شبکه خبری اسکای نیوز درباره گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران را منتشر کرد.

وی در این مصاحبه گفت: تصمیم ایران به کاهش اجرای برخی از تعهدات خود در برجام با هدف دادن فرصت کافی به دیگر اعضا برای اجرای تعهدات خود گرفته شده است.

سفیر ایران در انگلیس اضافه کرد: وضعیت فعلی قابل دوام نیست و شکست برجام به اعتراف همگان عواقب خطرناکی بر امنیت جهانی و منطقه ای خواهد داشت.

همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز سه شنبه در صفحه توئیترش با اشاره به اعلام گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از سوی حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان مبنی بر آغاز گازدهی به ماشین های سانتریفیوژ در تأسیسات غنی سازی شهید علیمحمدی فردو، نوشت: ایران در گام چهارم کاهش تعهداتش برجامی، اقدام به گازدهی به سانتریفیوژها در فردو خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این اقدام با نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام خواهد شد و اگر دیگر طرف ها (طرف های باقیمانده در برجام) تصمیم به اجرای تعهداتشان طبق توافق هسته ای بگیرند، این اقدام قابل بازگشت خواهد بود.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در آخرین روز سومین فرصت دو ماهه ایران به طرف های باقیمانده در برجام به سازمان انرژی اتمی ابلاغ کرد که از روز چهارشنبه گازدهی به سانتریفیوژها در فردو را آغاز کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 511

به "بعیدی نژاد: شکست برجام عواقب خطرناکی برای امنیت جهانی و منطقه ای دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: شکست برجام عواقب خطرناکی برای امنیت جهانی و منطقه ای دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید