تامین انرژی فناوری های پوشیدنی با کمک امواج رادیویی خبرنگاران

به گزارش مرجع مقالات، یک گروه بین المللی از پژوهشگران سعی دارند انرژی حاصل از امواج رادیویی را برای تامین نیروی ابزار پوشیدنی به کار بگیرند.

تامین انرژی فناوری های پوشیدنی با کمک امواج رادیویی خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، امواج رادیویی از امواج ماکرویو گرفته تا وای فای که به محیط زیست نفوذ می کنند، فقط سیگنال های انرژی نیستند؛ بلکه می توانند منابع انرژی باشند. یک گروه بین المللی از پژوهشگران به سرپرستی هوانیو چنگ (Huanyu Cheng)، استاد بخش علوم مهندسی دانشگاه پنسیلوانیا (Penn State)، روشی ابداع کرده اند تا انرژی حاصل از امواج رادیویی را برای تامین نیروی ابزارهای پوشیدنی به دست آورند.

چنگ گفت: منابع کنونی انرژی برای ابزارهای پوشیدنی بررسی سلامت، جایگاه خود را دارند؛ اما با مسائل مربوط به خود نیز همراه هستند. ما نمی خواهیم جایگزینی برای منابع کنونی انرژی ارائه دهیم. هدف ما اضافه کردن منابع دیگری از انرژی پایدار است.

این گروه پژوهشی، یک سیستم کشش پذیر ابداع کرده اند که می تواند داده های گرآوری شده با حسگرهای بررسی سلامت را به صورت بی سیم منتقل کند. این سیستم از دو آنتن فلزی کشش پذیر تشکیل شده است که روی مواد گرافینی رسانا با پوشش فلزی قرار گرفته اند.

طراحی ویژه این سیستم به آن امکان می دهد تا هنگام کشش، خم شدن و پیچ خوردن، عملکرد خود را حفظ کند. این سیستم به یک مدار کشش پذیر متصل می شود که می تواند انرژی حاصل از امواج الکترومغناطیسی را به الکتریسیته تبدیل کند. از این الکتریسیته می توان برای تامین نیروی ابزار بی سیم یا شارژ کردن ابزار ذخیره انرژی مانند باتری ها یا ابرخازن ها استفاده کرد.

چنگ ادامه داد: ما از انرژی اطراف خود و امواج رادیویی که همیشه در همه جا وجود دارند، استفاده می کنیم. اگر این انرژی را به کار نگیریم، به سادگی تلف خواهد شد. ما می توانیم این انرژی را بگیریم و آن را اصلاح کنیم. این فناوری، یک عنصر اساسی برای گروه ما به شمار می رود. ترکیب آن با ابزار بی سیم جدید که قابلیت انتقال داده ها را دارند، یک مؤلفه مهم را فراهم می کند که با ماژول های حسگر ما کار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: گام های بعدی ما، بررسی نسخه های مینیاتوری این مدارها و کار کردن روی کشش پذیری آنها است. این پلتفرمی است که می توانیم آن را به سادگی با سایر ماژول ها ترکیب کنیم و به کار بگیریم.

این پژوهش در مجله Materials Today Physics به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1531

به "تامین انرژی فناوری های پوشیدنی با کمک امواج رادیویی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین انرژی فناوری های پوشیدنی با کمک امواج رادیویی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید