ترامپ در تلاش است همه نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کند

به گزارش مرجع مقالات، رسانه های آمریکا گزارش داده اند رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته از مشاورانش خواسته همه نیروهای این کشور از افغانستان خارج شوند.

ترامپ در تلاش است همه نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری به رسانه های آمریکا گفته اند دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در روزهای گذشته مشاوران نظامی و اعضای شورای امنیت ملی خود را برای خارج کردن نظامیان آمریکا از افغانستان تحت فشار قرار داده است.

دو مقام فعلی و یک مقام سابق آمریکایی به ان بی سی نیوز گفته اند ترامپ هر روز این گلایه را مطرح می کند که نیروهای آمریکایی هنوز در افغانستان هستند و اکنون در معرض ابتلا به بیماری کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) قرار دارند.

مقام های آمریکایی گفته اند پافشاری جدید ترامپ براج خارج کردن همه نظامیان آمریکایی با نگرانی های او مبنی بر اینکه شیوع کرونا محافظت از هزاران نیروی آمریکایی را سخت کند در هم آمیخته است.

مشاوران ترامپ به او گفته اند که اگر آمریکا قرار باشد نیروهایش را از افغانستان به دلیل کرونا خارج کند باید از مناطقی مثل ایتالیا که به شدت بر اثر این بیماری آسیب دیده است هم خارج شود.

یک مقام ارشد آمریکایی با اشاره به نگرانی های مطرح شده توسط متحدان آمریکا، نماینده های کنگره آمریکا و مقام های ارتش این کشور گفت: اینکه ما افغانستان را ترک کنیم از چند لحاظ برایمان نگرانی ایجاد می کند.

یک مقام ارشد آمریکایی و یک مقام دیگر پنتاگون گفت با آنکه خروج نیروهای آمریکا از افغانستان به دلیل کرونا جزو موضوعاتی بوده که بر سر آن بحث اجرا شده اتفاقی که احتمال وقوع آن بیشتر است تقویت نیروهای آمریکایی در یک یا دو پایگاه از این کشور خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 963

به "ترامپ در تلاش است همه نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در تلاش است همه نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید