ترامپ دیوار مرزی با مکزیک را با دیوار اطراف خانه اوباما مشابه دانست

به گزارش مرجع مقالات، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی دیواری که برای محافظت از حریم خصوصی بارامک اوباما در اطراف خانه او در واشنگتن دی سی کشیده شده را برای توجیه ساخت دیوار در مزر آمریکا با مکزیک مورد استناد قرار داد.

ترامپ دیوار مرزی با مکزیک را با دیوار اطراف خانه اوباما مشابه دانست

به گزارش مرجع مقالات، به نقل از خبرگزاری پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این توئیت نوشت، سازه آجری که براساس گزارش ها سال گذشته میلادی در اطراف خانه خانواده اوباما در کالوراما ایجاد شد کاملا برای ایمنی و امنیت آنها لازم بوده است.

ترامپ در ادامه این توئیت نوشت، کشور آمریکا هم به همین دیوار فقط در یک معادل کمی بزرگتر نیاز دارد. ترامپ نوشت: خانم و آقای اوباما در اطراف عمارتشان در واشنگتن دی سی یک دیوار 10 فوتی ساخته و دارند. من موافقم که این کاملا برای امنیت و ایمنی آنها ضروری است. کشور آمریکا نیز به همین چیز نیاز دارد فقط در یک نسخه کمی بزرگتر.

دو سال پیش رسانه TMZ نخستین بار گزارش کرد خانواده رئیس جمهور سابق آمریکا برای تقویت امنیت خانه خود در واشنگتن دی سی مجوز گرفتند. این سازه در تصاویری که از آن انتشار یافته مثل یک حصار امنیتی اما ساخته شده از آجر بوده و گزارش شد که ساخت آن در سال 2017 تکمیل شد.

رئیس جمهور فعلی آمریکا مدت ها است بر ایجاد دیوار در مزر با مکزیک تاکید می نماید و یکی از وعده هایی بود که قبل از انتخابات داد اما در عین حال چندبار نیز مدعی شده که مکزیک باید پول ساخت آن را بدهد.

اخیرا مسئله دریافت بودجه این دیوار محل اختلاف شدید بین دونالد ترامپ با دموکرات ها در کنگره شده است؛ اختلافی که باعث تعطیلی بخش های از دولت آمریکا شده است. در این مناقشه ترامپ تقاضای دریافت 5 میلیارد دلار بودجه برای دیوار را داشته اما با مخالفت دموکرات ها روبه رو شده و آنها تاکید داشتند که تنها با اختصاص بودجه 1.3 میلیارد دلاری برای امنیت مرز موافق هستند.

روز یکشنبه سناتور لیندسی گراهام اظهار کرد، در جریان یک نهار خصوصی با دونالد ترامپ دریافته که او در تعهدش به این که پول امنیت مرزی را به دست بیاورد مصمم است.

او به مرجع مقالات گفت: هرگز قرار نیست توافقی برقرار گردد که در آن پولی برای موانع فیزیکی وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 82

به "ترامپ دیوار مرزی با مکزیک را با دیوار اطراف خانه اوباما مشابه دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دیوار مرزی با مکزیک را با دیوار اطراف خانه اوباما مشابه دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید