ترامپ ساخت واکسن کرونا و رشد شاخص بورس را به خود نسبت داد!

به گزارش مرجع مقالات، دونالد ترامپ روز دوشنبه در پی نپذیرفتن شکست در انتخابات روز سه شنبه، در پیامی توئیتری نوشت که خبرهای بسیار خوبی مانند رشد بسیار زیاد شاخص بورس و ساخت واکسن ویروس کرونا در کشورش دارد.

ترامپ ساخت واکسن کرونا و رشد شاخص بورس را به خود نسبت داد!

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، ترامپ در این پیام مدعی شد که واکسن کرونایی که وعده داده بود، در 90 درصد حالات موثر بوده و از دچار شدن شهفرایندان کشورش به ویروس کرونا و بیماری کووید 19 جلوگیری می کند. ظاهرا اشاره او به اطلاعیه شرکت داروسازی فایزر در باره ساخت و آزمایش بالینی پیروز واکسنی برای ایجاد مصونیت در برابر این ویروس با همکاری یک شرکت آلمانیست.

ترامپ در دوره رقابت های انتخاباتی سوم نوامبر (13 آبان) 2020، به ویژه در چند ماه گذشته و پس از همه گیری گسترده ویروس کرونا و تلفات انسانی بالای بیماری کووید 19 که آسیب های بسیاری به اقتصاد این کشور زد، بارها تلاش کرد با از وعده ساخته شدن واکسن کرونا پیش از برگزاری انتخابات یا قبل از انتها دوره نخست ریاست جمهوری اش، بهره برداری تبلیغاتی کرده و نظر شهفرایندان را به خود جلب کند، اما با توجه به عملکرد ضعیف دولتش در زمینه جلوگیری از همه گیری و مبارزه با این ویروس، ناکام ماند.

شبکه اجتماعی توئیتر بامداد یکشنبه (18 آبان) در پی مشخص شدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری و انتشار توئیت ترامپ با ادعای پیروزی با 71 میلیون رای، بر روی آن برچسبی زد که رویش نوشته بود: این ادعا درباره تقلب انتخاباتی، مورد مناقشه است.

ترامپ در حالی خود را پیروز انتخابات معرفی کرد که آمار رسانه های معتبر آمریکا نشان می دهد بایدن با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب و کامالا هریس به عنوان نخستین زن و رنگین پوست، به مقام معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شده است.

با وجود مشخص شدن نتیجه انتخابات سوم نوامبر 2020 (13 آبان ماه)، ترامپ با طرح ادعای تقلب، انتشار سخنان جنجالی و فراخواندن هوادارانش به شورش و آشوب، تا به امروز از پذیرش شکست خودداری کرده است.

شبکه اجتماعی توئیتر، پس از برگزاری این انتخابات، بر روی چند پیام ترامپ مانند ادعای پیروزی در انتخابات، برچسب هشدار دهنده با عنوان گمراه کننده قرار داد و حتی یک سازمان مدافع حقوق بشر خواستار تعلیق حساب توئیتری او پس از طرح ادعاهای نادرست و بی اساس در باره رخ دادن تقلب و دستکاری در فرایند رای گیری و شمارش شد.

ترامپ پس از ادامه زده شدن برچسب مورد اختلاف بر روی پیام هایش در باره انتخابات، این شبکه اجتماعی را بدون نظارت خواند.

همچنین بازارهای سهام آمریکا و جهان در نخستین روز هفته تازه در پی مشخص شدن رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده، به پیروزی بایدن در انتخابات در برابر رئیس جمهوری کنونی، واکنش مثبت نشان داده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1293

به "ترامپ ساخت واکسن کرونا و رشد شاخص بورس را به خود نسبت داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ساخت واکسن کرونا و رشد شاخص بورس را به خود نسبت داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید