ترامپ علیه ترامپ؛ شکاف در خانواده ترامپ بر سر پذیرش شکست

به گزارش مرجع مقالات، شماری از اعضای حزب جمهوریخواه پیروزی بایدن در انتخابات را تبریک گفته اند. ترامپ همچنان از تقلب انتخاباتی سخن می گوید. همین موضوع باعث بروز شکاف در خانواده ترامپ شده است. همسر و داماد در یک سو و پسرانش در سوی دیگر.

ترامپ علیه ترامپ؛ شکاف در خانواده ترامپ بر سر پذیرش شکست

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، جارد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ و داماد او بر این باور است که زمان پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری فرا رسیده و از پدر زن خود خواسته است به شکست در کارزار انتخاباتی گردن نهد. این موضوع را دو منبع خبری به اطلاع خبرنگار سی ان ان رسانده اند.

از سوی دیگر فرستنده خبری سی ان ان به نقل از یک منبع خبری دیگر گفته است که ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ نیز از او درخواست مشابهی نموده است.

این در حالی است که هر دو پسر دونالد ترامپ، دونالد جونیور و اریک، از او خواسته اند به دعوای حقوقی بر سر نتایج انتخابات در بعضی از ایالت ها ادامه دهد.

پسران ترامپ از او خواسته اند تا با ادامه مناقشه حقوقی کار را به دادگاه و پس از آن به دیوان عالی بکشاند. ترامپ تا این لحظه این سیاست را دنبال نموده است. او بار دیگر با انتشار یک پست توییتری از تقلب در انتخابات و سرقت دوره دوم زمامداری خود سخن گفته است.

پسران ترامپ از او خواسته اند حزب جمهوریخواه را تحت فشار قرار داده و فرمانداران ایالت های کلیدی را ناگزیر به تن دادن به بازشماری آرا بکند.

بر اساس قانون اساسی آمریکا، ایالت ها باید تا روز هشتم دسامبر رسما نتایج تایید شده انتخابات را اعلام نموده و روز 14 دسامبر کالج الکترال رئیس جمهور آینده را مشخص کند.

هدف از این مشاجره حقوقی ایجاد وقفه در روال عادی کار اعلام شده است. چنین امری می تواند پای دیوان عالی را به میان بکشد. این در حالی است که دونالد ترامپ و تیم انتخاباتی او تا کنون هیچ دلیل و مدرکی دال بر تقلب در انتخابات ارائه ننموده اند.

شکاف در مواضع اعضای خانواده ترامپ در شرایطی پدید می آید که شماری از اعضای ارشد حزب جمهوریخواه و از جمله جورج دبلیو بوش پیروزی جو بایدن را به او تبریک گفته و از رویکرد دونالد ترامپ انتقاد نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1288

به "ترامپ علیه ترامپ؛ شکاف در خانواده ترامپ بر سر پذیرش شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ علیه ترامپ؛ شکاف در خانواده ترامپ بر سر پذیرش شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید