توسعه صنعت گردشگری بدون اعتبارات محدود دولتی

به گزارش مرجع مقالات، استان کرمان ظرفیت های منحصربفردی در بخش های تاریخی و گردشگری دارد که باید از حالت بالقوه خارج شوند. این موضوع را نماینده مردم کرمان در مجلس بیان نموده است.

توسعه صنعت گردشگری بدون اعتبارات محدود دولتی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت گردشگری با ادبیات بخشنامه ای توسعه نمی یابد، گفت: نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود.

محمدرضا پور ابراهیمی در دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه کل درآمد نفتی کشور بین 100 تا 150 هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: آنالیز های مالی نشان می دهد صنعت گردشگری ایران می تواند بیش از 14 میلیارد دلار درآمد عاید کشور کند که بسیار بیشتر از درآمدهای نفتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حوزه های صنایع دستی و گردشگری ماهیت مالی دارند، اضافه کرد: حوزه میراث فرهنگی نیز می تواند در کسب درآمد به سایر حوزه ها یاری کند.

این عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود، توضیح داد: باید راه و جهت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این صنعت بیش از پیش باز گردد.

پورابراهیمی خواستار تفویض اختیارات کامل به مدیران استانی سازمان میراث فرهنگی کشور شد و تاکید نمود: باید بسیاری از تصمیم گیری ها در داخل استان ها انجام گیرد و از پیچیدگی های بروکراسی اداری در صنعت گردشگری کاسته گردد.

وی با اشاره به عملکرد مثبت سازمان میراث فرهنگی کشور در تغییر کاربری و واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی اضافه کرد: خوشبختانه، امتیاز این سازمان در همکاری و تعامل با بخش خصوصی مثبت است.

نماینده مردم کرمان و راور با تقدیر از عملکرد رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: خوشبختانه دکتر مونسان ارتباط بسیار خوبی با بدنه دولت و همچنین مجلس دارد و باید از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استان کرمان بهره برد.

وی با بیان اینکه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان بسیار فعال است، اضافه کرد: در حال حاضر مسئولان اداری و قضایی بخش خصوصی و به ویژه نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اداره کل میراث فرهنگی استان همراه هستند و از مدیریت جدید این اداره کل در راستای توسعه صنعت گردشگری خطه کریمان حمایت می نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 299

به "توسعه صنعت گردشگری بدون اعتبارات محدود دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنعت گردشگری بدون اعتبارات محدود دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید