خانواده جورج فلوید تصویب فوری لایحه اصلاحات پلیس را خواستار شدند

به گزارش مرجع مقالات، خانواده و بستگان جورج فلوید، با گذشت یک سال از زمانی که قتل وی باعث به راه افتادن موج اعتراضات سراسری در آمریکا علیه بی عدالتی نژادی شد، با جو بایدن در کاخ سفید و با قانونگذاران آمریکایی در کنگره دیدار کردند و خواستار آن شدند که به نام عضو از دست رفته خانواده آنها قانون مربوط به اصلاحات پلیس تصویب شود.

خانواده جورج فلوید تصویب فوری لایحه اصلاحات پلیس را خواستار شدند

به نقل از خبرگزاری رویترز، جورج فلوید 46 ساله سیاهپوست حدود یک سال پیش بعد از آن که با داشتن دستبند، گردنش زیر زانوی یک افسر پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس آمریکا برای مدت 9 دقیقه بود، جان خود را از دست داده و تبدیل به چهره جنبش اعتراضی ملی در آمریکا علیه خشونت پلیس و تبعیض در نظام قضایی این کشور شد.

بازدید خصوصی اخیر خانواده جورج فلوید از دفتر بیضی کاخ سفید به نوعی اولین میزبانی کاخ سفید از یکی از اعضای خانواده جورج فلوید را رقم زد؛ کاخ سفیدی که از ماه ژانویه در اختیار یک دولت دموکرات واقع شده است.

بستگان جورج فلوید از سفرشان به واشنگتن در سالگرد مرگ وی برای لابی کردن نزد بایدن و کنگره قبل از تصویب قوانین تضمین کننده رفتار درست پلیس و نیروهای ضابط قانون با اقلیتها استفاده کردند.

ماه مارس مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به تصویب قانون عدالت در اعمال پلیس جورج فلوید با هدف انتها دادن به یک سری تاکتیکهای جنجالی نیروهای پلیس از جمله دریافت از گردن و همچنین آسانتر ساختن شکایت از افسران پلیس به خاطر اقدامات غیرقانونی کرد. یک گروه دو حزبی از قانونگذاران در حال جلب یک مصالحه به منظور کسب آرای کافی جمهوریخواهان سنا در حمایت از این قانون هستند.

فیلوهم، برادر جورج فلوید در اظهاراتی در راستا خودرویی کاخ سفید بعد از آنکه به همراه پنج عضو دیگر خانواده اش با بایدن و معاونش کامالا هریس دیدار کرد، گفت: اگر شما می توانید قوانین فدرالی برای محافظت از پرنده ملی یعنی عقاب سرسفید تصویب کنید، می توانید قوانین فدرالی هم در جهت محافظت از مردم رنگین پوست تصویب کنید.

او بایدن را یک فرد حامی و صادق خواند. همچنین برندون ولیامز خواهرزاده جورج فلوید، گفت: او به ما فهماند که از تصویب لایحه حمایت می کند اما می خواهد اطمینان حاصل کند که لایحه یک لایحه درست است نه یک لایحه شتابزده.

بایدن لحظاتی قبل از ترک کاخ سفید با هلیکوپتر به منظور عزیمت به استان زادگاهش یعنی دلاور به خبرنگاران گفت، با مذاکره کننده ها درباره این لایحه صحبت کرده و امیدوار است که مدت زمان کمی بعد از روز یادبود توافق اعلام شود.

بایدن در بیانیه ای که از سوی کاخ سفید منتشر شد گفت: ما باید اقدام کنیم. نبرد برای روح آمریکا یک تکاپوی مداوم بین آرمان آمریکایی که ما به شکلی برابر ایجاد کرده ایم و واقعیت سخت چند تکه شدن ما در اثر نژادپرستی است.

، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1695

به "خانواده جورج فلوید تصویب فوری لایحه اصلاحات پلیس را خواستار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده جورج فلوید تصویب فوری لایحه اصلاحات پلیس را خواستار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید