خبرنگاران زیردریایی اتمی فرانسه دچار آتش سوزی شد

به گزارش مرجع مقالات، تهران- خبرنگاران- یک زیردریایی اتمی فرانسه در حالی که در بندری در جنوب این کشور لنگر انداخته بود، دچار آتش سوزی شد.

خبرنگاران زیردریایی اتمی فرانسه دچار آتش سوزی شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، این زیردریایی روز جمعه در حالی که در بندر تولون در سواحل مدیترانه ای جنوب فرانسه لنگر انداخته بود، دچار حریق شد و تا عصر جمعه این آتش سوزی اگرچه کنترل شد اما همچنان ادامه داشت.

مقام های این بندر با بیان اینکه در این آتش سوزی هیچ کسی آسیب ندید، گفتند که این زیردریایی در حال تعمیر بوده و هیچ ماده یا سلاح اتمی سوار آن نبوده است.

یک سخنگوی مقام های محلی به رویترز گفت که حریق تحت کنترل است و به دیگر بخش های زیردریایی نفوذ نخواهد کرد اما هنوز به طور کامل خاموش نشده است.

به گفته این سخنگو، ده ها آتشنشان به کمک تیم های متخصص و یک کشتی آتشنشانی که از مارسی به این بندر اعزام شده بود، در حال خاموش کردن این حریق هستند.

بندر تولون بزرگترین پایگاه دریایی فرانسه است و ناوگان هسته ای این کشور از جمله ناو هواپیمابر هسته ای شارل دوگل، زیردریایی های اتمی و دیگر کشتی های جنگی در آن مستقر هستند.

زیردریایی اتمی دچار حریق که نام آن پرل است، در سال 1993 به خدمت ارتش فرانسه درآمد و سالانه 220 روز می تواند در ماموریت دریایی باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1042

به "خبرنگاران زیردریایی اتمی فرانسه دچار آتش سوزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زیردریایی اتمی فرانسه دچار آتش سوزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید