خبرنگاران 3 هزار میلیارد ریال در بخش انرژی خورشیدی خراسان جنوبی هزینه می شود

به گزارش مرجع مقالات، بیرجند - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار در چارچوب اجرای طرح احداث هفت هزار و 500 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی در استان هزینه می شود.

خبرنگاران 3 هزار میلیارد ریال در بخش انرژی خورشیدی خراسان جنوبی هزینه می شود

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید کمال الدین میرجعفریان در نشست بررسی شیوه نامه احداث هفت هزار و 500 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی با اشاره به دستاوردهای ارزنده سه سفر دکتر نوبخت به استان گفت: یکی از بهترین پیامدهای این سفرها، انعقاد تفاهم نامه های همکاری مشترک در زمینه های مختلف است که به رشد و توسعه استان کمک می کند.

وی افزود: از مجموع تفاهم نامه های به امضا رسیده، موضوع احداث هفت هزار و 500 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین مواردی است که در استان محقق می شود.

وی هدف از نصب و راه اندازی این تعداد واحد نیروگاه خورشیدی خانگی پنج کیلوواتی را کمک به تامین برق مورد نیاز شبکه سراسری و نیز ایجاد درآمد پایدار برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه عنوان کرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: این تفاهم نامه با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صندوق کارآفرینی امید به عنوان طرفین توافق نامه اجرا می شود.

وی گفت: نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد برکت، بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نهادهای مجری این طرح هستند.

میرجعفریان تاکید کرد: تمامی مراحل طرح و فرایند اجرای آن تحت نظارت و با هماهنگی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری انجام می شود.

وی از تعهد پرداخت 400 میلیون ریال به ازای هر نیروگاه خورشیدی خبر داد و گفت: این رقم در قالب 100 میلیون ریال کمک بلاعوض از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور، 100 میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی نهادهای مجری و 200 میلیون ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می شود.

وی گفت: در مجموع، اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال در قالب این طرح در استان هزینه خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی از فرمانداران شهرستان های تابعه استان خواست به منظور آغاز فاز اجرایی طرح، نسبت به شناسایی دقیق متقاضیان اقدام کنند.

وی گفت: در اجرای این طرح، اولویت با افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی است.

نشست بررسی شیوه نامه نحوه اجرای طرح احداث هفت هزار و 500 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار گشت و با حضور تمامی اعضا، فرایند اجرای کار و وظیفه دستگاه های متولی مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

همزمان با سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان خراسان جنوبی در 22 خرداد امسال، با هدف ایجاد درآمد پایدار در خانوارهای روستایی و عشایری، تفاهم نامه ای برای نصب و راه اندازی هفت هزار و 500 نیروگاه خورشیدی خانگی به امضا رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1121

به "خبرنگاران 3 هزار میلیارد ریال در بخش انرژی خورشیدی خراسان جنوبی هزینه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 3 هزار میلیارد ریال در بخش انرژی خورشیدی خراسان جنوبی هزینه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید