دانشجویان علوم پزشکی همدان نسبت به عدم فراهم سازی بستری مناسب برای برگزاری انتخابات تشکل ها اعتراض کردند

به گزارش مرجع مقالات، تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در بیانیه ای مشترک اعتراض خود را در رابطه با عدم فراهم سازی بستر مناسب جهت انجام انتخابات انجمن ها و تشکل های دانشجویی اعلام کردند.

دانشجویان علوم پزشکی همدان نسبت به عدم فراهم سازی بستری مناسب برای برگزاری انتخابات تشکل ها اعتراض کردند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در بیانیه ای مشترک اعتراض خود را در رابطه با عدم فراهم سازی بستر مناسب جهت انجام انتخابات انجمن ها و تشکل های دانشجویی اعلام کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

جنبش دانشجویی همواره و در تمام سال های حیاتش مولد و تاثیرگذار عرصه دانشجویی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور بوده است. اهمیت این پیکره آرمانخواه هیچ گاه بر هیچ کس پوشیده نبوده است. در جای جای تاریخ این مرز و بوم و در برهه های حساس و خطیر این جنبش دانشجویی بوده است که همواره تاثیرگذار و سرنوشت ساز، عملکرد خود را ایفا کرده است.

اکنون نیز با توجه به شرایط پیش آمده حاصل، حرکت و هماهنگی تشکل ها و مسئولان دانشگاهی مطمئنا می تواند ثمربخش بوده و سال حساس جاری و اردیبهشت سرنوشت ساز کشور نیز متاثر از ایفای نقش جنبش دانشجویی و دانشگاه خواهد بود. اما مسائل و کوتاهی هایی که در فرایند انتخابات تشکل های دانشگاه خود را نشان داده نه زیبنده سابقه و اعتبار تشکل های دانشگاه و نه درخور جایگاه مسئولان دانشگاه است.

تقدم دادن انتخابات انجمن های علمی به انتخابات تشکل های دانشگاه، عدم پاسخگویی به نامه اخیر تشکل ها در مورد انتخابات شان و بی اهمیتی نسبت به عواقب این موضوع می تواند آغاز کننده مسائلی باشد که تا پایان سال تحصیلی گربیان گیر دانشگاه باشد. مطمئنا رفع این شائبه میتواند از مسائل احتمالی جلوگیری کند و برگزاری انتخاباتی سالم در بستری مطمئن همراه با همکاری موثر مسئولان دانشگاه پاسخی مناسب به عملکرد فعالانه و عاقلانه تشکل های دانشگاه باشد.

امیدواریم این مسئله و موارد مشابه هرچه زودتر حل شود تا کار به استفاده از حق مآغاز خودمان که موکد رهبری نیز هست نرسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1256

به "دانشجویان علوم پزشکی همدان نسبت به عدم فراهم سازی بستری مناسب برای برگزاری انتخابات تشکل ها اعتراض کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان علوم پزشکی همدان نسبت به عدم فراهم سازی بستری مناسب برای برگزاری انتخابات تشکل ها اعتراض کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید