دستگیری کلاهبردار 60 میلیاردی

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم، از دستگیری فردی اطلاع داد که به بهانه سرمایه گذاری صنعتی از 15 مالباخته 60 میلیارد ریال کلاهبرداری نموده بود.

دستگیری کلاهبردار 60 میلیاردی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جلیل موقوفه ای در تشریح این خبر اعلام کرد: روز شنبه هشتم آذرماه مردی به معاونت قضائی ستاد پلیس پیشگیری تهران مراجعه و با ارائه برگ دستور قضائی مبنی بر جلب و بازداشت متهم پرونده کلاهبرداری گفت، متهم از افراد زیادی به بهانه سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی کلاهبرداری نموده است.

وی مطرح نمود: شاکی در ادامه گفت، 60 میلیارد ریال از سرمایه و 15 تن از بستگان و آشنایان خود را به عنوان سرمایه اولیه برای راه اندازی کارخانه صنعتی در اختیار متهم که مردی 41 ساله است قرار داده اند و متهم نیز با ارائه اسناد مجعول شامل خرید زمین، تجهیزات صنعتی و غیره اعتماد آنان را جلب نموده و بعد از دریافت مبالغ به مدت 4 سال متواری شده و هیچ اثری از خود بر جای نگذاشته است.

موقوفه ای اضافه نمود: تیمی از ماموران پلیس پیشگیری مسئولیت پرونده را برعهده دریافتد و با شناسایی مخفیگاه وی در حوالی خیابان فاطمی پیروز شدند متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر نمایند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اینکه متهم در بازپرسی های اولیه به بیش از 30 فقره کلاهبرداری، به روش جلب سرمایه اولیه و ارائه اسناد مجعول به سرمایه گذاران اعتراف نموده، اضافه نمود: همچنین وی گفت مبالغ دریافتی را تبدیل به ملک به نام همسرش نموده است.

وی به شهروندان توصیه کرد: در انجام سرمایه گذاری های خود دقت بیشتری داشته باشند و از متخصصان این امور که همان وکلا و کارشناسان حقوقی می باشند استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1332

به "دستگیری کلاهبردار 60 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری کلاهبردار 60 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید