دیدار ایرج مسجدی با عمار حکیم در بغداد

به گزارش مرجع مقالات، سفیر کشورمان در بغداد با سید عمار حکیم دیدار و درباره شرایط جاری در عراق، مسائل ایران و اوضاع منطقه گفت وگو کرد.

دیدار ایرج مسجدی با عمار حکیم در بغداد

به گزارش مرجع مقالات، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با سید عمار حکیم، رئیس جریان ملی حکمت عراق دیدار و دو طرف در رابطه با روابط دوجانبه ایران و عراق و آخرین تحولات سیاسی ایران و عراق بحث و مصاحبه کردند.

در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، بر اهمیت انجام مطالبات قانونی تظاهر کنندگان عراقی در زمینه های خدماتی و ایجاد فرصت های شغلی تاکید شد.

مسجدی و حکیم همچنین از تلاش هایی که برای برگزاری مراسم اربعین انجام شد و نقش این گردهمایی میلیونی در نزدیک کردن ملت ها به یکدیگر و تبادل افکار و فرهنگ ها تمجید کردند.

این دو مقام ایرانی و عراقی در ادامه تاکید کردند که مصلحت همه کشورها در کاهش تنش و روی آوردن به گفت وگو است.

آن ها همچنین بر ضرورت دور کردن منطقه از هرگونه درگیری تاکید کردند زیرا این درگیری ها باعث ایجاد ناامنی در سطح منطقه و جهان می شود.

رهبر جریان ملی حکمت درخصوص اوضاع منطقه با بیان اینکه منافع همگان در ترویج آرامش و در پیش دریافت ابزار مصاحبه نهفته است، بر لزوم دور نگه داشتن منطقه از هرگونه درگیری که امنیت منطقه، جهان و منافع ملت ها را تحت الشعاع قرار می دهد، تاکید کرد.

حکیم در این دیدار از تلاش های اجرا شده برای برگزاری موفقیت آمیز مراسم اربعین و نقش این گردهم آیی میلیونی در نزدیک سازی ملت ها و تبادل اندیشه و فرهنگ ها نیز قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 490

به "دیدار ایرج مسجدی با عمار حکیم در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار ایرج مسجدی با عمار حکیم در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید