رحمانی فضلی: بوشهر آمادگی لازم را برای توسعه صادرات و واردات دارد

به گزارش مرجع مقالات، وزیر کشور در انتها سفر به استان بوشهر، نتیجه ارزیابی وضعیت اقتصادی، اجتماعی و امنیتی انتظامی این استان را گفت و گفت: در شرایط تحریم، نقش استان بوشهر هم در حوزه صادرات و هم در عرصه واردات فعال تر می گردد.

رحمانی فضلی: بوشهر آمادگی لازم را برای توسعه صادرات و واردات دارد

به گزارش مرجع مقالات، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در خاتمه سفر دو روزه به استان بوشهر، در جمع مرجع مقالات در فرودگاه بوشهر با اشاره به این که در این سفر نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل شد، اظهار کرد: در این نشست عملکرد دستگاه های مختلف اجرایی و نیز برنامه های پیش روی این دستگاه ها مطرح شد و موانع و مسائل موجود، مورد آنالیز نهاده شد.

وی با بیان این که برخی موانع در حوزه اقتصاد و فراوری استان بوشهر در دولت مطرح خواهد شد، توضیح داد: برای برطرف برخی موانع و مسائل در جلسه اقتصاد مقاومتی استان بوشهر تصمیم گیری شد و برخی هم در هیئت دولت مطرح و نسبت به برطرف آن اقدام می گردد.

وزیر کشور با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت های مهم اقتصادی است، توضیح داد: رتبه این استان در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیار خوب است و امیدواریم با تسریع و تقویت اقدامات، گام های بلندتری برداشته گردد. رحمانی فضلی با اشاره به این که رتبه امنیت استان بوشهر بسیار خوب است، گفت: در جلسه شورای تأمین استان بوشهر، مسائل امنیتی، اجتماعی وانتظامی استان آنالیز شد و تمام دستگاه های اجرایی گزارش حوزه فعالیت خود را ارائه دادند که نشان از رتبه بسیار خوب استان بوشهر در حوزه امنیتی است.

وی با اشاره به صندلی مطلوب استان بوشهر در حوزه عملنمودها در مدیریت آسیب های اجتماعی، اعلام نمود: استان از لحاظ مدیریت آسیب های اجتماعی، رتبه بسیار بسیار خوبی دارد و از نظر عملکرد در حوزه مدیریت آسیب هایی همچون اعتیاد و سایر ناهنجاری ها و همچنین پیشگیری و مقابله با بزهکاری هایی نظیر سرقت، قتل و موارد مشابه، عملنمودها واقعا قابل قبول است. وزیر کشور با اشاره به بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های گردشگری روستایی اضافه کرد: با بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در بندر عامری توانمندی های خوبی دیده شد و مردمانی خون گرم و عزیز با فعالیت های مطلوب همراه با ذوق و شوق و انگیزه بالا در حال کوشش هستند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

رحمانی فضلی با تاکید بر فراهم شدن امکانات لازم برای توسعه فعالیت های گردشگری و اشتغال زایی روستایی در استان، اضافه کرد: به استاندار تاکید شد که هر نوع امکانات، تسهیلات و اعتبار و اختیاری که ضروری است ارائه و پیگیری گردد تا طرح های اقتصادی گردشگر محور موفق تر دنبال گردد. وی با اشاره به آنالیز مسائل در حوزه حمل و نقل و فعالیت لنج های سنتی استان، بوشهر توضیح داد: با آنالیز مسائل لنج داران، مقرر شد در این خصوص در حوزه های مختلف یاری گردد. وزیر کشور یکی از مسائل حوزه صادرات که استاندار بوشهر بر یاری به این عرصه تاکید دارد را در عرصه کشاورزی و صادرات گوجه فرنگی برشمرد و توضیح داد: استاندار، پیگیری کردند که در این زمینه، مجوزی ولو حداقلی صادر گردد تا در شرایط کنونی کشاورزان استان بوشهر بتوانند گوجه فرنگی صادر نمایند که این موضوع را در دولت پیگیری خواهیم کرد. رحمانی فضلی با بیان این که در مجموع همه کوشش ها در استان بوشهر قابل قبول، است گفت: با توجه به این که با شرایط تحریم روبرو هستیم، استان بوشهر با توجه به توانمندی های مرزی باید نقش بیشتری را در حوزه صادرات و واردات داشته باشد.

وی با بیان این که استان بوشهر آمادگی لازم را برای توسعه صادرات و واردات دارد، خاطر نشان کرد: برای این مهم، باید برخی اختیارات ارائه گردد تا استان در زمینه صادرات و واردات فعال تر عمل کند. وزیر کشور با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال، یکی از ظرفیت ها توسعه اشتغال روستایی است، خاطر نشان کرد: استان بوشهر در جذب تسهیلات اشتغال روستایی بیش از 115 درصد عملکرد دارد؛ یعنی بیش از 15 درصد افزون بر سهم اولیه تسهیلات اختصاصی، جذب نموده است. لذا مقرر شد که سهم تسهیلات اشتغال زایی روستایی استان بوشهر افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 80

به "رحمانی فضلی: بوشهر آمادگی لازم را برای توسعه صادرات و واردات دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی فضلی: بوشهر آمادگی لازم را برای توسعه صادرات و واردات دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید