سخنگوی وزارت خارجه:کانادا به رایزنی ایران برای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی پاسخ نداده

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت کانادا هنوز به رایزنی های ایران برای حل مسائل کنسولی ایرانیان مقیم این کشور پاسخی نداده است.

سخنگوی وزارت خارجه:کانادا به رایزنی ایران برای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی پاسخ نداده

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

سید عباس موسوی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره هماهنگی های اجرا شده با دولت های سوئیس و کانادا جهت ارائه انجام خدمات کنسولی در اتاوا به اتباع و شهروندان ایرانی گفت: از حدود هفت سال قبل که روابط تهران و اوتاوا توسط دولت وقت کانادا قطع شد،ایرانیان مقیم این کشور که حدود 400 هزار نفر تخمین زده می شوند با مسائل کنسولی زیادی روبرو بوده اند و برای برطرف این مسائل ناگزیر به کشورهای دیگر یا تهران مراجعه می نمایند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات کنسولی به هموطنان ساکن کانادا همیشه از اولویت های مهم ایران در تعامل با کانادایی ها بوده است، گفت: با معین سوئیس به عنوان حافظ منافع جدید ایران در اتاوا نیز در حال امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد و هنوز به رایزنی هایی که با دولت این کشور داشته ایم پاسخ نداده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: امیدواریم با نظر مثبت کانادایی ها در زمینه ارائه خدمات کنسولی گشایشی میان دو کشور حاصل گردد.

به گزارش ایرنا،برن در چهارمین دور گفت وگوهای جامع سیاسی میان ایران و سوئیس مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا را برعهده گرفت.با این حال، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با مرجع مقالات خاطرنشان کرد که سوئیس با وجود پذیرش مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا، خاطرنشان کرد که مسئولیت انجام خدمات کنسولی برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا را نپذیرفته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 477

به "سخنگوی وزارت خارجه:کانادا به رایزنی ایران برای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی پاسخ نداده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه:کانادا به رایزنی ایران برای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی پاسخ نداده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید