سفر لودریان به عراق برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه های اسرای داعش

به گزارش مرجع مقالات، رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت که برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه های محل اسکان اسرای داعش، به عراق سفر خواهد کرد.

سفر لودریان به عراق برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه های اسرای داعش

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، وزیر امور خارجه فرانسه سه شنبه گفت که به زودی برای انجام پاره ای مذاکرات با سران عراق در زمینه سرنوشت اسرای داعش، به بغداد سفر می کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز ژان ایو لودریان طی سخنرانی در مجلس این کشور گفت که در سفر آینده خود به عراق، مذاکراتی با سران دولت و مقام های ارشد کرد انجام خواهد داد تا در مورد چگونگی تامین امنیت هزاران نیروی داعش که در اردوگاه ها و زندان های سوریه نگهداری می شوند، گفت وگو کند.

وزیر خارجه فرانسه در حالی این سخنان را بیان نمود که یک مسئول نهاد موسوم به خودمختاری کُردها در شمال و شرق سوریه نسبت به ادامه فرار زندانیان تروریستی از زندان ها در شمال سوریه در سایه ادامه عملیات نظامی ترکیه هشدار داد.

کمال درباس عضو سازمان اداری هلال احمر در گفت وگو با رادیو سوا آمریکا گفت: عراقی ها از جمله عناصر داعشی بودند که از زندانی در شهر قامشلی گریختند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته رویترز، وزیر خارجه فرانسه خطاب به اعضای مجلس فرانسه گفت: در صورت عدم محافظت مناسب از این اردوگاه ها، آن ها می توانند به سرعت اقدامی کنند. من به سرعت با سران عراق و مقام های ارشد کرد رهبران کرد برای حصول اطمینان نسبت به این مسئله حیاتی دیدار خواهم کرد.

حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه نیز روز دوشنبه مدعی شد که نیروهای ی پ گ، زندانی از داعشی های حبس شده را در منطقه ای از سوریه که محل انجام عملیات نظامی ترکیه است، تخلیه کردند و زندانیان آنجا ربوده شدند. (جزئیات بیشتر)

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز در روزهای گذشته نسبت به اثرات احتمالی آزادی زندانیان داعشی از قلمرو کردها، گفت که آزادی این زندانیان عواقب بسیار منفی خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 437

به "سفر لودریان به عراق برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه های اسرای داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر لودریان به عراق برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه های اسرای داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید