سناتور آمریکایی: ترامپ هر کاری می کند تا وارد جنگ نشود

به گزارش مرجع مقالات، فارس نوشت: یک سناتور آمریکایی می گوید که رئیس جمهور این کشور برای آنکه وارد درگیری مستقیم با کشوری دیگر نشود، هرکاری که لازم باشد انجام خواهد داد.

سناتور آمریکایی: ترامپ هر کاری می کند تا وارد جنگ نشود

سناتور جیمز ریش، سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا می گوید این رئیس جمهور، نمی خواهد با هیچ کس وارد جنگ شود. او چنین گرایشی ندارد.

این سخنان سناتور ایالت آیداهو در ضمنً یک گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مطرح شده که به رویکرد آمریکا پس از حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو اختصاص دارد.جیمز ریش می افزاید: او (دونالد ترامپ)، هرکاری می کند تا از درگیری مستقیم با کشوری دیگر جلوگیری کند.

در گزارش وال استریت ژورنال، رویکرد دولت آمریکا در قبال مساله حمله به تاسیسات آرامکو، ترکیبی از ایجاد یک ائتلاف بین المللی برای محکوم کردن ایران و اعمال تحریم علیه این کشور ذکر شده است. به نوشته این روزنامه، آمریکا به دنبال ایجاد ائتلافی در سازمان ملل است.

پیش تر گزارش شده بود که واشنگتن قصد دارد موضوع حمله به تاسیسات شرکت سعودی آرامکو را به شورای امنیت سازمان ملل متحد بکشاند.

پس از آنکه بامداد روز شنبه، 10 فروند پهپاد ارتش یمن در عملیاتی تلافی جویانه، توانستند آسیب های گسترده ای به تاسیسات آرامکو در بقیق و خریص وارد کنند، مقامات آمریکایی سعی کردند انگشت اتهام را به سمت تهران بچرخانند. رسانه های غربی حتی تلاش کردند از احتمال اقدام نظامی علیه ایران تصویرسازی کنند.

تهران ادعاهای مقامات آمریکایی را رد کرده و در پیامی به طرف آمریکایی هشدار داده که هرگونه تجاوزی را فراتر از منبع آن تجاوز پاسخ خواهد داد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران امروز هشدار داد: سیاست راهبردی ایران،کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و رفع بحران های منطقه ای از طریق گفت وگو است، لیکن با آمادگی کامل هرگونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافع جمهوری اسلامی را زیر نظر داشته و به شدیدترین وجه که می تواند موجب شگفتی متجاوزان باشد، به شرارت های احتمالی پاسخ قاطع و همه جانبه خواهد داد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 343

به "سناتور آمریکایی: ترامپ هر کاری می کند تا وارد جنگ نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: ترامپ هر کاری می کند تا وارد جنگ نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید