شناسایی 6 گونه از ویروس کرونا و علائم هر کدام

به گزارش مرجع مقالات، طبق نتایج یک مطالعه جدید در انگلیس، ویروس کرونا در 6 گونه مختلف رده بندی شده است که هر کدام دارای علائم خاص خود هستند.

شناسایی 6 گونه از ویروس کرونا و علائم هر کدام

به گزارش خبرنگاران، یک مطالعه جدید از ویروس کرونا در انگلیس که بر اساس داده های یک برنامه ردیاب علائم صورت گرفته است، تعیین می نماید بیماری کرونا دارای 6 گونه به همراه خوشه هایی از علائم مختلف در بدن بیماران است.

پایگاه خبری cbs نوشت، محققان کالج کینگ لندن داده های مربوط به 1600 بیمار انگلیسی و آمریکایی را که مرتباً علائم خود را در برنامه رهگیری علائم کووید 19 در ماه مارس و آوریل ثبت می کردند، مورد مطالعه قرار دادند.

طبق این مطالعه که مورد آنالیز قرار گرفته است، 6 نوع متفاوت از ویروس کووید 19 وجود دارد که می تواند با علائم خاص خود همراه باشد.

محققان درباره هدف از این مطالعه گفتند: این کشف به طور بالقوه می تواند فرصت های جدیدی را برای این فراهم کند که پزشکان چگونه می توانند معالجه را آغاز نموده و پیش بینی نمایند که چه سطحی از مراقبت های بیمارستانی مورد نیاز است.

6 گونه ذکر شده در مطالعه عبارتند از:

1. آنفلوانزا بدون تب: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، درد های عضلانی، سرفه، گلودرد، درد قفسه سینه.

2. آنفلوانزا همراه با تب: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، سرفه، گلو درد، کوفتگی، تب، از دست دادن اشتها.

3. بهم ریختگی دستگاه گوارش: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، از دست دادن اشتها، اسهال، گلودرد، درد قفسه سینه.

4. سطح شدید یک: سردرد، از بین رفتن حس بویایی، سرفه، تب، کوفتگی، درد قفسه سینه، خستگی مفرط.

5. سطح شدید دو: سردرد، از دست دادن اشتها، سرفه، تب، خشکی گلو، گلو درد، درد قفسه سینه، خستگی، گیجی، درد عضلانی.

6. سطح شدید سه: سردرد، از بین رفتن اشتها، سرفه، تب، کوفتگی، گلودرد، درد قفسه سینه، خستگی، گیجی، درد عضلات، تنگی نفس، اسهال، درد شکمی.

طبق گفته محققان این مطالعه نوع اول و دوم که به آنفلوانزا تعبیر می شوند، دارای علائم شبیه به ویروس آنفلوآنزا بوده و تنها 4 درصد از بیماران این دو نوع احتیاح به دستگاه های یاری تنفسی پیدا می نمایند.

در نوع سوم که به نوع بهم ریختگی دستگاه گوارش مشهور است، 3.3 درصد از بیماران به دستگاه های یاری تنفسی نیاز پیدا می نمایند.

محققان سه نوع دیگر ویروس را به انواع با علائم بسیار شدید تعبیر می نمایند که بیماران این سه نوع از ویروس دارای علائم شدید بوده و بخشی از آن ها به بستری در بیمارستان ها نیاز پیدا می نمایند.

محققان در مطالعه خود ذکر نموده اند که 8.6 درصد از بیماران سطح شدید یک، 10 درصد از بیماران سطح شدید دو و 20 درصد از بیماران سطح شدید سه نیاز به دستگاه ونتیلاتور (یاری تنفسی) پیدا می نمایند.

محققان همچنین دریافتند که تنها 16 درصد از بیماران مورد مطالعه قرار گرفته شده، دارای سه نوع نخست هستند و نیمی از بیماران دچار نوع شدید آن (سطح شدید سه) شده اند.

آن ها شرح دادند که بیماران در خوشه های شدید نیز در مقایسه با افراد سه گانه نخست، پیرتر و با سیستم ایمنی ضعیفتر به نظر می رسند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1116

به "شناسایی 6 گونه از ویروس کرونا و علائم هر کدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 6 گونه از ویروس کرونا و علائم هر کدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید