عراق، واکنش علمای عراق به اقدام موهن سفارت های غربی، هیچگونه رفتار مغایر با ارزش های ملت را تحمل نمی کنیم

به گزارش مرجع مقالات، جماعت علمای عراق در واکنش به اقدام شرم آور سفرای غربی در برافراشتن پرچم همجنسگرایی در بغداد بیان کرد که هیچگونه رفتار مغایر با ارزش های ملت را تحمل نمی کنیم.

عراق، واکنش علمای عراق به اقدام موهن سفارت های غربی، هیچگونه رفتار مغایر با ارزش های ملت را تحمل نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، جماعت علمای عراق برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان در سفارت هیئت اتحادیه اروپا در عراق را محکوم نموده و این اقدام ننگین اروپا را تجاوز از ارزش ها و عرف و عقاید مذهبی ملت عراق برشمرد.

موسسه جماعت علمای عراق با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن را برای مرجع مقالات ارسال نموده بیان کرد که این موسسه با ریاست و اعضا و همه دفاتر خود در استانهای عراق، برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان در سفارت اتحادیه اروپا را به شدت محکوم نموده و آن را تجاوز از ارزش ها و عقاید مردم عراق می داند.

در ادامه این بیانیه آمده: آنچه که امروز بعضی سفارت های غربی با برافراشتن پرچم همجنسگرایی در عراق انجام دادند تا نماد حمایت از رفتارهای ناهنجار و پلید باشد، تجاوز آشکار به عرف و قوانین بین المللی بوده که ضروری است این هیئت ها به عقاید و نمادهای ملت میزبان خود احترام گذاشته و ارزش ها و سنت ها و آداب کشورهایی را که در آن حضور دارند رعایت نمایند. ما بر ضرورت احترام به ارزش های دینی و اجتماعی که جامعه عراق با آن توصیف می گردد تاکید نموده و هیچگونه رفتار مغایر با این ارزش های پایدار را تحمل نمی کنیم.

موسسه علمای عراق در بیانیه خود اضافه نمود که هیئت اتحادیه اروپا باید این رفتار خود را که موجب برانگیخته شدن خشم عراقی ها به ویژه با توجه به این که در ایام ماه مبارک رمضان هستیم شده اصلاح کند. شایسته است که هیئت های دیپلماتیک خارجی طبق ویژگی های ملت های مسلمان و به شکل مثبت رفتار نمایند تا موجب نزدیک کردن دیدگاه های ملت های مختلف دنیا گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 991

به "عراق، واکنش علمای عراق به اقدام موهن سفارت های غربی، هیچگونه رفتار مغایر با ارزش های ملت را تحمل نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، واکنش علمای عراق به اقدام موهن سفارت های غربی، هیچگونه رفتار مغایر با ارزش های ملت را تحمل نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید