عرصه گردشگری سومین صنعت پر درآمد جهان

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در جهان محسوب شده و باید به این حوزه توجه جدی گردد، گفت: افزایش حدود 12 درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی وگردشگری، رقم چشم گیری محسوب نمی گردد.

عرصه گردشگری سومین صنعت پر درآمد جهان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش مرجع مقالات، ذبیح الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، گفت: بر اساس لایحه بودجه 96، رقمی نزدیک به 781 میلیارد و 266 میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود 12 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در جهان محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران گردد، اضافه نمود:متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش بینی شده به صورت 100 درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

نیکفر ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود 12 درصدی این بودجه با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم گیری محسوب نمی گردد، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه برای سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درنظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، توضیح داد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس کوشش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات را افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی،گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق 1404 جذب 20 میلیون گردشگر در نظر گرفته شده، اعلام کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت ها و برنامه ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 683

به "عرصه گردشگری سومین صنعت پر درآمد جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرصه گردشگری سومین صنعت پر درآمد جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید