مادورو، ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد

به گزارش مرجع مقالات، رئیس جمهور ونزوئلا، اقدامات رئیس جمهور آمریکا در اعمال فشار علیه دولت کاراکاس را با اقدامات آدولف هیتلر رهبر نازی های آلمان مقایسه کرد.

مادورو، ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، اقدامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعمال فشارهای مالی علیه کاراکاس را با اقدامات آدولف هیتلر رئیس آلمان نازی مقایسه کرد.

بنا به گزارش روزنامه ال پریودیکو، وی در یک سخنرانی در پایتخت ونزوئلا در مورد تحریم های آمریکا علیه دولت خود گفت: آنها کم و بیش، اقداماتی را علیه ما انجام می دهند که نازی ها در دهه 1940 علیه مردم اروپا انجام دادند، اقداماتی که نازی ها با یهودیان انجام دادند و من آن را محکوم می کنم. دونالد ترامپ کاری را با ونزوئلا می نماید که هیتلر با یهودیان کرد-آزار و اذیت، حمله و تحریم و محاصره.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین از طرح خود برای مقابله با برنامه دولت ترامپ برای محاصره دولت ونزوئلا اطلاع داد، البته جزئیاتی از آن را فاش نکرد.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی بیان کردند.

واشنگتن اخیراً در ادامه سیاست های خود برای تحت فشار قرار دادن مادورو برای کناره گیری از قدرت، تهدید نموده است که ونزوئلا را در محاصره کامل مالی قرار دهد که مادورو نیز هشدار داده است که در چنین شرایطی برای تقابل نظامی و نبرد آمادگی دارد.

این اولین بار نیست که رئیس جمهور ونزوئلا، ترامپ را با هیتلر مقایسه می نماید. در نوامبر گذشته نیز در اظهاراتی گفت که دونالد ترامپ نیز همچون هیتلر که یهودیان را آزار می داد، مردم ونزوئلا را آزار می دهد.

هفته گذشته، رئیس جمهور ونزوئلا، از هم وطنان خود خواست تا به سیاست های خصمانه دولت ترامپ اعتراض نمایند و تأکید کرد که نامه ای به امضای میلیون ها تن از مردم ونزوئلا در محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه کاراکاس به سازمان ملل خواهد فرستاد.

آمریکا اوایل ماه جاری میلادی، دور جدیدی از تحریم ها را علیه دولت ونزوئلا معرفی کرد و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز بیان کرد که تحریم علیه نهادها و شخصیت های دولتی ونزوئلا، پیغام مستقیمی به تمامی آنهایی است که از مادورو حمایت می نمایند.

دولت ونزوئلا نیز این تحریم ها را یک تهاجم جدی دیگر از سوی دولت ترامپ به وسیله تروریسم مالی علیه مردم ونزوئلا خواند. ، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 228

به "مادورو، ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو، ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید