مصطفی الکاظمی: حاکمیت عراق خط قرمز ماست

به گزارش مرجع مقالات، نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید عراق گفت که حفظ حاکمیت عراق خط قرمز است و بغداد در قبال آن، کوتاه نخواهد آمد.

مصطفی الکاظمی: حاکمیت عراق خط قرمز ماست

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات به نقل از السومریه نیوز، مصطفی الکاظمی پنجشنبه شب در اولین سخنرانی خود پس مامور شدن به تشکیل کابینه عراق، بر حفظ حاکمیت کشورش تاکید کرد و گفت: حق حاکمیت عراق خط قرمز ماست و در قبال آن، کوتاه نخواهیم کرد.

نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه جدید عراق شرح داد: همگان مسئول حمایت از دولت جدید برای رسیدن به موفقیت ها هستند.

الکاظمی درباره سیاست خارجی دولت آینده خود در تعامل با جهان گفت: روابط ما با کشورهای منطقه و جهان باید بر مبنای احترام متقابل باشد.

نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید عراق درباره انحصار سلاح در دست دولت گفت که سلاح نباید در اختیار افراد یا گروه ها باشد.

وی در ادامه اظهارات خود بیان کرد: مبارزه با فساد و مفسدان و همچنین تلاش برای بازگشت آوارگان به کشورشان یک وظیفه ملی است.

الکاظمی همچنین بر تسریع فرآیند تشکیل کابینه جدید عراق تاکید کرد و گفت: همه تلاش خود برای مقابله با ویروس کرونا و حمایت از عراقی ها را به کار خواهیم گرفت.

نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه جدید عراق کابینه آینده عراق را کابینه ای فراگیر خواند و گفت: باید به دولت جدید اعتماد کرد، چراکه این دولت به هچ حزب و یا طائفه ای وابسته نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 907

به "مصطفی الکاظمی: حاکمیت عراق خط قرمز ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی الکاظمی: حاکمیت عراق خط قرمز ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید