ملاک های توزیع وسایل هوشمند آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - معاون وزیر و جانشین وزیر در طرح راهنمایی در گفت وگو با شبکه خبر سیما به تشریح ملاک های توزیع تبلت و گوشی هوشمند بین دانش آموزان کم برخوردار کشور پرداخت.

ملاک های توزیع وسایل هوشمند آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی در این مصاحبه با بیان اینکه تا به امروز در راستای طرح راهنمایی بیش از 360 هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان محروم کشور اهدا شده است، گفت: نزدیک به 30 درصد دانش آموزان کشور به وسایل هوشمند ارتباطی و یا شبکه اینترنتی برای اتصال به شاد دسترسی ندارند و از سال گذشته طرح راهنمایی با هدف مشارکت خیرین، نهادها و دستگاه های اجرایی در تامین این تجهیزات برای دانش آموزان محروم در وزارت آموزش و پرورش اجرایی شد.

وی اضافه کرد: از زمان آغاز این طرح بسیاری از نهادها، دستگاه های اجرایی، موسسات خیریه ای و افراد خیر با اهدای تبلت یا گوشی هوشمند بخشی از نیازهای دانش آموزان محروم را برآورده نموده اند.

حسینی به بیان اولویت های توزیع این تجهیزات بین دانش آموزان پرداخت و گفت: دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی، دانش آموزانی که خانواده های آنان به علت فقر اقتصادی توانایی تامین تبلت را ندارند، دانش آموزان نیازمند منطقه های که مدارس آنان امکان آموزش های حضوری را ندارند، دانش آموزان نیازمند پایه های چهارم، پنجم و ششم در منطقه ها محروم، عشایری، روستایی و حاشیه شهرها، دانش آموزان نیازمند در خانواده های با جمعیت دانش آموزی بیشتر، دانش آموزان نیازمندی که هم کلاس های آنان وسایل هوشمند آموزشی دارند و دانش آموزان نیازمند در مدارس پرجمعیت در اولویت دریافت تجهیزات هوشمند آموزشی قرار دارند.

وی توضیح داد: تنها ملاک های توزیع تبلت و وسایل هوشمند آموزشی فقط موارد گفته شده می باشد مگر اینکه خود موسسه خیریه یا خیر اهدای تبلت به دانش آموزان نیازمند خاصی را مشخص نموده باشد.

جانشین وزیر در طرح راهنمایی با بیان اینکه در امسال از سوی مجلس 500 میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات هوشمند آموزشی اختصاص یافته است گفت: در گام اول 170 میلیارد تومان از این اعتبار از سوی سازمان نوسازی مدارس به حساب استان ها جهت خرید گوشی و هوشمند و تبلت برای دانش آموزان محروم واریز شده است.

معاون وزیر در ادامه با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش از مشارکت همه خیرین و نهادهای خیریه ای استقبال می نماید گفت: در چند روز اخیر نهاد خیریه ای مجمع جهانی سادات که در حوزه سادات محروم فعالیت دارد طی نامه ای به آموزش و پرورش اعلام نموده به تمامی دانش آموزان سادات محروم که تجهیزات هوشمند ندارند تبلت اهدا خواهد نمود.

وی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش هم طی نامه ای به استان ها تقاضای ارسال فهرست دانش آموزان سادات محروم را نموده است تا به وسیله این موسسه خیریه به آنان تبلت اهدا گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1886

به "ملاک های توزیع وسایل هوشمند آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاک های توزیع وسایل هوشمند آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید