ناکامی محمود فکری و تیمش؛ وقتی استقلال رشید نبود!

به گزارش مرجع مقالات، در جریان هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر، دو تیم نفت مسجد سلیمان و استقلال به مصاف هم رفتند که این بازی در خاتمه با تساوی یک بر یک به خاتمه رسید.

ناکامی محمود فکری و تیمش؛ وقتی استقلال رشید نبود!

گل های این بازی را سید حسین حسینی به شکل گل به خودی در دقیقه 32 برای نفت مسجد سلیمان به ثبت رساند و وریا غفوری در دقیقه 70 برای استقلال گلزنی کرد.

با این نتیجه استقلال باید منتظر بازی های فردا (شنبه) باشد تا تکلیف صدرنشینی اش تعیین گردد، اما تا اینجای کار آبی ها با 23 امتیاز در صدر جدول لیگ باقی ماندند و نفت مسجد سلیمان با 17 امتیاز در صندلی هفتم جدول ایستاد.

نیمه اول

بازی در دقایق اول در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند موقعیت های مختلفی روی دروازه یکدیگر ایجاد نمایند، ولی کوشش دو تیم در اوایل بازی راه به جایی نبرد.

در ادامه بازی شکل درگیرانه تری به خود گرفت و بازیکنان سعی داشتند با تصاحب توپ، مدیریت بازی را در اختیار بگیرند تا بتوانند موقعیت هایی برای خود ایجاد نمایند.

استقلال در دقیقه 18 به گل رسید، اما داور گل مهدی قایدی را آفساید خاطرنشان کرد. پاس بیرون پای آرش رضاوند در میانه میدان به مهدی قایدی رسید، اما این بازیکن در موقعیت آفساید قرار داشت و گل این بازیکن پذیرفته نشد.

پس از گذشت 25 دقیقه از نیمه اول ملاقات، موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و دو تیم در کوشش بودند راهی برای گگرددن خط دفاع یکدیگر و فرصتی برای گلزنی پیدا نمایند.

در دقیقه 26 بازی، جدی ترین فرصت بازی رقم خورد و شوت آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان، با واکنش دروازه بان حریف روبرو بود و بعد از آن کرنر استقلال راه به جایی نبرد.

پس از این موقعیت استقلال سعی کرد، فشار خود را روی نیمه زمین نفت مسجد سلیمان نگه دارد و بتواند در نیمه اول قفل دروازه حریف را باز کند.

در دقیقه 32 بر خلاف جریان بازی، نفت مسجد سلیمان به گل اول رسید. شاگردان مجتبی حسینی در یک کرنر صاحب موقعیت شدند، اما اشتباه سید حسین حسینی در دفع توپ باعث شد گل اول بازی به ثمر برسد و نفت مسجد سلیمان یک بر صفر پیش بیفتد.

پس از گل شاگردان مجتبی حسینی، استقلالی ها سعی داشتند به سرعت گل خورده را جبران نمایند و به نیمه زمین حریف، هجوم بردند. در دقیقه 36 مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت خوبی شد، اما شوت این بازیکن به تیرک دروازه مسجد سلیمان برخورد کرد نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد.

در دقایق سرانجامی نیمه اول، شاگردان محمود فکری با تصاحب توپ، به دنبال موقعیت سازی بودند، اما آبی ها هرچه زدند به در بسته خورد و نتوانستند گل خورده را در نیمه اول جبران نمایند.

در سرانجام کوشش دو تیم برای زدن گل بیشتر، ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با رجحان یک گله نفت مسجد سلیمان سرانجام یابد و استقلال بازنده به رختکن برود.

نیمه دوم

بازی در نیمه دوم شکل درگیرانه ای به خود گرفت و استقلال سعی داشت هر چه زودتر گل تساوی بازی را به ثمر برساند، اما در دقایق اول نیمه دوم موقعیت خاصی ایجاد نشد.

در دقیقه 53 بازی اولین موقعیت جدی نیمه دوم شکل گرفت و محمد محبی در پشت محوطه جریمه حریف، شوتی روانه دروازه حسینی کرد، اما دروازه بان آبی ها توپ را دفع کرد و به کرنر فرستاد.

استقلال در دقیقه 56 موقعیت خوبی برای گلزنی داشت، اما ضربه سر ارسلان مطهری در محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان روی سانتر ارسالی سمت راست نیمه زمین حریف، راه به جایی نبرد و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه استقلال با موقعیت های نصفه و نیمه خود سعی داشت راهی برای گگرددن دروازه نفت مسجد سلیمان پیدا کند، اما کوشش این تیم نتوانست تغییری در نیتجه بازی ایجاد کند.

در دقیقه 65 بازی، وریا غفوری با حضور در سمت راست محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان توپ را به روی دروازه حریف ارسال کرد و ضربه سر ارسلان مطهری با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

استقلال در دقیقه 70 به گل رسید. بابک مرادی از سمت چپ محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان توپی روی دروازه حریف ارسال کرد و وریا غفوری با ضربه سر پیروز شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.

بعد از این گل، استقلال شادابی و طراوت بیشتری گرفت و سعی کرد با هجوم بیشتر به نیمه زمین نفت مسجد سلیمان، موقعیت های بهتری برای خود خلق کند.

در دقیقه 74، مهدی قایدی با هجوم به محوطه جریمه حریف، از سمت چپ دروازه نفت مسجد سلیمان، توپ را به روی دروازه ارسال کرد و ضربه سر فرشید اسماعیلی به شکلی خطرناک به تیر دروازه شاگردان مجتبی حسینی برخورد کرد.

استقلال بازهم فشار روی دروازه نفت نگه داشت و در دقیقه 79، ضربه بابک مرادی در محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان روی پاس فرشید اسماعیلی به تیر دروازه حریف برخورد کرد تا استقلال در تیرک زدن در این بازی، هت ریک کند.

در دقایق سرانجامی بازی، استقلال سعی داشت با ایجاد موقعیت در نیمه زمین حریف، گل پیروزی بخش بازی را به ثمر برساند، اما کوشش شاگردان محمود فکری راه به جایی نبرد.

در سرانجام کوشش دو تیم برای زدن گل رجحان نتیجه ای نداشت تا این بازی در سرانجام با تساوی یک بر یک به سرانجام برسد و دو تیم با کسب یک امتیاز، زمین بازی را ترک نمایند.

ترکیب نفت مسجد سلیمان: فرهاد مجد کرمانشاهی، مجتبی مقتدایی، بهروز نوروزی فرد، سجاد جعفری، فرید بهزادی، محمد بلبلی (دقیقه 71- مهران امیری)، محمدمهدی احمدی، محمدمهدی محبی (دقیقه 79- عباس بوعذار)، نیما انتظاری، میثم تهی دست و ساسان حسینی.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، عارف غلامی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، محمد نادری (دقیقه 67- بابک مرادی)، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند، داریوش شجاعیان (دقیقه 67- مهدی مهدی پور)، مهدی قایدی و ارسلان مطهری (دقیقه 87- محمد حسین فلاح).

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1443

به "ناکامی محمود فکری و تیمش؛ وقتی استقلال رشید نبود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی محمود فکری و تیمش؛ وقتی استقلال رشید نبود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید