نمایندگی ایران در سازمان ملل: هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم های ایران نامعقول است

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل در مصاحبه با یک هفته نامه آمریکایی، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع کرونا را نامعقول توصیف کرد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم های ایران نامعقول است

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، علی رضا میریوسفی سخنگوی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به مقاومت دولت ترامپ در مقابل درخواست های جامعه بین المللی مبنی بر کاهش تحریم های ایران در شرایط فعلی به هفته نامه آمریکایی نیوزویک گفت: هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم های ایران در این برهه از بیماری همه گیر کووید-19 نامعقول است.

وی ادامه داد: باید قدردان تمامی افراد، گروهها، شرکت ها یا کشورهایی بود که شجاعت ایستادگی در مقابل قلدری آمریکا را دارند و بعلاوه، آشکارا با نظام تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی و تروریسم مالی این کشور علیه مردم ایران، مخالفت می نمایند.

طبق این گزارش، علیرغم افزایش درخواست های جامعه بین المللی از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای کاهش تحریم های ایران در شرایط فعلی شیوع کرونا به منظور یاری به این کشور در دستیابی به تجهیزات پزشکی مورد احتیاج مقابله با کرونا، ایالات متحده همچنان مقاومت می نماید.

روز دوشنبه هفته جاری، بیش از 20 تن از دیپلمات ها و کارکنان سابق امنیت ملی آمریکا و اروپا با ارسال نامه ای به کاخ سفید، از دولت ترامپ درخواست کردند تا تحریم های ایران را کاهش دهد و اقدامات بیشتری را برای امکانپذیرکردن تجارت بشردوستانه با ایران در پیش بگیرد.

در این نامه که تحت نظارت شبکه رهبری اروپا (ELN) تدوین شده بود، خطاب به دولت ترامپ تأکید شده بود: کاهش تحریم های هدفمند هم از نظر اخلاقی اقدامی درست است و هم در راستای منافع امنیتی و درمانی ایالات متحده، اروپا و باقی دنیا است.

با اینحال تا به امروز دولت ترامپ هیچ گونه اقدامی در راستای پاسخ به این درخواست ها ارائه نداده است و طبق این گزارش، وزارت خارجه آمریکا نیز حاضر نشده است تا به هفته نامه نیوزویک در مورد این نامه پاسخ بدهد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز روز گذشته (چهارشنبه) در گزارشی نوشت که دولت ترامپ اصرار دارد که علیرغم وجود تحریم ها، حمایت های بشردوستانه از ایران را تسهیل نموده است اما منتقدان می گویند که محدودیت های آمریکا موجب شده است که حتی تجارت های مجاز با ایران نیز سرد شده و نهادهای بین المللی را نگران نموده در صورت تعامل با ایران در معرض تحریم های آمریکا قرار گیرند.

طبق این گزارش، واشنگتن در حالی حاضر به کاهش تحریم های ایران نیست که کادر درمان و پزشکی ایران و کارشناسان بهداشت عمومی دنیا معتقدند که مشخص میزان تأثیرگذاری تحریم های آمریکا بر ظرفیت مقابله ایران با کروناویروس امکان پذیر نیست اما واضح است که نظام سلامت ایران از دسترسی به تجهیزات ضروری پزشکی برای نجات جان افراد و چلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، محروم شده اند.

طبق جدیدترین آمار و ارقام مربوط به شیوع کرونا، تا روز گذشته (چهارشنبه)، یک میلیون و 519 هزار و 66 نفر در سراسر دنیا به کرونا آلوده شدند و 88 هزار و 528 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

طبق آمار و ارقام وزارت بهداشت ایران، تعداد مبتلایان ویروس کرونا در این کشور تا روز گذشته به 64 هزار و 586 نفر افزایش یافت و قربانیان کووید-19 در ایران با افزایش 121 نفر دیگر به سه هزار و 993 نفر رسید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 906

به "نمایندگی ایران در سازمان ملل: هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم های ایران نامعقول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگی ایران در سازمان ملل: هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم های ایران نامعقول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید