هشدار لوکاشنکو به ناتو: بدون هشدار به هر نقضی واکنش نشان می دهیم

به گزارش مرجع مقالات، رئیس جمهوری بلاروس با اشاره به تحرکات نیروهای نظامی ناتو در خاک جمهوری لیتوانی و در نزدیکی مرزهای این کشور، به وزیر دفاع دستور داد، به هر گونه نقض مرزهای ملی، بدون هشدار، واکنش نشان داده گردد.

هشدار لوکاشنکو به ناتو: بدون هشدار به هر نقضی واکنش نشان می دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس به وزارت دفاع این کشور دستور داد تا بدون هشدار نسبت به هر گونه نقض مرزهای ملی در جهت گیری غربی، واکنش نشان دهد.

لوکاشنکا این دستور را روز شنبه در جریان بازدید خود از منطقه نظامی گرادنو به ویکتور خرنین وزیر دفاع بلاروس اعلام نمود. وی تأکید کرد: بدون هشدار. ما به آنها از قبل هشدار داده ایم. اگر مرز ملی ما نقض گردد، ما بدون هشدار واکنش نشان خواهیم داد.

رئیس جمهوری بلاروس یادآور شد که برای نخستین بار در طول ربع قرن گذشته است که مجبور شده جدی ترین تصمیم خود را اتخاذ کند ، و نیروهای اصلی ارتش را در ارتباط با فعالیت نیروهای نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، به حالی آمادگی رزمی کامل درآورد.

وی اضافه نمود، غربی ها آشکارا در امور داخلی بلاروس دخالت می نمایند و نظامیان این کشور برای تأمین امنیت کشور باید در مرزهای غربی جمهوری حضور داشته باشند.

به گفته لوکاشنکو، کوشش می گردد تا از بلاروس برای حمله بعدی به روسیه استفاده گردد و قصد دارند آخرین سنگر روسیه را خرد نمایند.

وزیر دفاع بلاروس نیز به رئیس جمهور گزارش داد که سربازان ناتو در خاک لیتوانی در حال نزدیک شدن به مرز هستند. به گفته وی، نظامیان ناتو کاملا دیده می شوند و تحریکات زیادی در منطقه دارند.

خرنین همچنین به فرایند اوضاع در داخل بلاروس اشاره نموده و گفت: سخت ترین شرایط ممکن است در مناطق غربی کشور ایجاد گردد، که مدت هاست اقدامات مختلفی برای متقاعد کردن مردم منطقه درباره وابستگی قومی و فرهنگی آنها با یکی از نزدیکترین همسایگان جمهوری بلاروس اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1167

به "هشدار لوکاشنکو به ناتو: بدون هشدار به هر نقضی واکنش نشان می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار لوکاشنکو به ناتو: بدون هشدار به هر نقضی واکنش نشان می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید