واکسیناسیون زودهنگام دلیل استعفای مقام ارشد نظامی اسپانیا

به گزارش مرجع مقالات، میگل آنخل ویارویا رئیس ستاد ارتش اسپانیا به دلیل دریافت خارج از نوبت واکسن کووید-19 از سمت خود استعفا داد.

واکسیناسیون زودهنگام دلیل استعفای مقام ارشد نظامی اسپانیا

به نقل از روزنامه ال پائیس، انتشار خبرها از واکسیناسیون پیش از موعد مقرر میگل آنخل ویارویا رئیس ستاد ارتش اسپانیا و شماری از مقام های نظامی تحت امر وی، این مقام ارشد از سِمت خود استعفا داد.

ویارویا هدف از استعفایش را صیانت از اعتبار نیروهای نظامی ارتش اسپانیا اعلام نموده و با ارسال درخواستی به مارگاریتا روبلِس وزیر دفاع این کشور رسما خواهان این امر شد.

به نوشته ال پائیس، از سال 1984 میلادی و تشکیل این نهاد این نخستین بار است که رئیس ستاد دفاع ارتش از سمت خود استعفا می دهد که این خود بیانگر اهمیت مسئله واکسیناسیون کووید-19 و التزام به اولویت بندی های دولت به منظور طبقه بندی گروه های دریافت کننده و تاثیر منفی این رویداد بر افکار عمومی در میانه بحران بهداشتی حاضر است.

براساس اطلاعات منابع ستاد کل ارتش اسپانیا، ژنرال ویارویا و سایر فرماندهان نیروهای مسلح این کشور از جمله رئیس ستاد مشترک ارتش و رئیس فرماندهی عملیات، دوزهای اولیه از واکسن آمریکایی فایزر را که قرار بود ابتدا به کادر درمانی نظامی تزریق گردد، دریافت نموده اند.

خبر واکسیناسیون خارج از نوبت این مقامات نظامی در حالی به تیتر رسانه ها تبدیل شده است که به گزارش نشریه آ ب ث، در اسپانیا که همزمان با شمار بالای مبتلایان با پر شدن 100 درصدی ظرفیت تخت مراقبت های ویژه بیمارستان ها روبرو شده، برنامه واکسیناسیون کووید-19 که از شروع به صورت کند و نامساوی در ایالت ها کلید خورد، در بعضی از مناطق همچنان به دلیل کمبود سرنگ و دوزهای مورد احتیاج و مسائل لجستیکی با تاخیر و وقفه در حال اجرا است.

در اسپانیا تا به امروز هجده گروه دارای اولویت با ترتیب معین برای واکسیناسیون معین شده اند. ساکنان و پرسنل خانه های سالمندان و کادر درمانی که 2.5 میلیون نفر برآورد می شوند در اولین مرحله واکسینه می شوند. دومین مرحله که در ماه مارس شروع می گردد، افراد بالای 65 سال، معلولان و افراد آسیپ پذیر را در نظر گرفته است.

به نوشته ال پریودیکو، براساس پیش بینی های وزارت بهداشت اسپانیا، ایمنی زایی 70 درصدی این کشور (واکسیناسیون 28 میلیون نفر از جمعیت اسپانیا) تا سرانجام فصل تابستان برآورد شده بود؛ طولی نکشید که هیجان اولیه این پیش بینی ها با واقعیت بسیار پیچیده تری روبرو شد. از مسائل لجستیکی گرفته تا تاخیر در تحویل محموله های واکسن و بسیاری مسائل پیش بینی نشده در طی جهت که همه و همه با کاهش سطح انتظارات نتیجه ای جز واکسینه شدن تنها یک میلیون نفر در هفته نخست این طرح در اسپانیا به دنبال نداشت.

به گزارش تارنمای آماری وُردو میترز تا کنون بیش از دو میلیون و 603 هزار نفر در اسپانیا به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین افزون بر 55 هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1436

به "واکسیناسیون زودهنگام دلیل استعفای مقام ارشد نظامی اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون زودهنگام دلیل استعفای مقام ارشد نظامی اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید