واکنش ترکیه به تحریم های احتمالی آمریکا

به گزارش مرجع مقالات، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای بیان نمود که این کشور هرگونه اقدام علیه تلاش هایش برای مبارزه با تروریسم را تلافی می کند.

واکنش ترکیه به تحریم های احتمالی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه ترکیه شامگاه جمعه اظهار داشت که آنکارا هرگونه اقدام علیه تلاش های خود برای مبارزه با تروریسم را تلافی خواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: ترکیه در حال مبارزه با سازمان های تروریستی است که تهدیدی برای امنیت ملی اش ایجاد کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است:هیچ کسی نباید تردیدی کند که هرگونه اقدامی که علیه تلاش های ترکیه انجام شود تلافی خواهد شد.

استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه گفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور مجوز تحریم های جدید علیه ترکیه را صادر کرده است.

وزیر خزانه داری آمریکا این تحریم ها را قابل توجه خواند اما گفت که دستور ترامپ صرفاً به منزله مجوز تحریم است و آمریکا هنوز آنها را فعال نکرده است.

جدا از دستور اجرایی ترامپ، برخی از نمایندگان کنگره آمریکا هم به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه ترکیه هستند.

ترکیه از هفته ها پیش اعلام کرده بود که قصد دارد علیه مناطق کردنشین شمال سوریه عملیاتی نظامی انجام داده و در نوار مرز با سوریه یک منطقه امن ایجاد کند. آنکارا برای این کار آوارگان سوری را بهانه و ادعا کرده که قصد دارد آوارگان مقیم در ترکیه را در این منطقه امن اسکان دهد. دولت ترکیه امروز اظهار داشت که به زودی عملیات در شمال سوریه را آغاز می کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 423

به "واکنش ترکیه به تحریم های احتمالی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترکیه به تحریم های احتمالی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید