واکنش مسکو به تمرین بمباران هسته ای روسیه توسط آمریکا

به گزارش مرجع مقالات، ایرنا نوشت: معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا با تمرین سناریوی بمباران هسته ای محدود روسیه، بازی خطرناکی را شروع نموده است.

واکنش مسکو به تمرین بمباران هسته ای روسیه توسط آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سرگئی ریابکوف روز شنبه به خبرگزاری دولتی تاس گفت: آمریکا به تمرین سناریوی بکارگیری محدود سلاح اتمی ازجمله استفاده از آن در حمله به روسیه در قالب رزمایش ستادی فرماندهی ادامه می دهد.

وی اضافه کرد: ما این گونه اقدامات را محکوم می کنیم زیرا آمادگی واشنگتن برای رویارویی و حرکت بسوی کاهش سطحی که پس از آن می توان سلاح اتمی بکار برد را نشان می دهد.

دیپلمات ارش روس با انتقاد از این اقدام آمریکا گفت: واشنگتن بجای اینکه به کوشش ها برای تقویت سیستم کنترل تسلیحات ازجمله سیستم های موشکی هسته ای تمرکز کند، بازی خطرناکی را شروع نموده است.

ریابکوف توضیح داد: ما به نوبه خود همانطور که بارها اعلام نموده ام فقط در دو مورد استفاده از سلاح اتمی را ممکن می دانیم. مورد اول اینکه با بکارگیری هر گونه سلاح کشتار جمعی به روسیه حمله گردد و مورد دوم اینکه تهاجمی به روسیه با بکارگیری تسلیحات متعارف در ابعادی انجام گیرد که موجودیت کشور ما به خطر بیفتد.

وی ادامه داد: هیچگونه سناریوی دیگری که مقامهای آمریکایی در خصوص بکارگیری سلاح اتمی به روسیه نسبت می دهند وجود ندارد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: هر گونه بحث مبنی بر اینکه ما چگونه می توانیم مطابق با دکترین تشدید تنش ها به منظور تشنج آفرینی اقدام کنیم سخن پراکنی بی پایه و اساس است.

گفتنی است ایالات متحده آمریکا در پی یک تمرین نظامی، چگونگی حمله نظامی به روسیه را شبیه سازی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام نظامی پنتاگون اظهار داشت: آمریکا یک تمرین کوچک انجام داد که در طی آن در صورت حمله هسته ای روسیه، چگونگی پاسخ تلافی جویانه آمریکا نشان داده شد.

این مقام نظامی پنتاگون با ابراز این مطلب در ادامه اضافه کرد: ما یک تمرین کوچک انجام دادیم. سناریوی موجود، اتفاقی در اروپا را شامل می شد که گویا ما در حال اجرا جنگ با روسیه بودیم و مسکو تصمیم گرفت از یک سلاح هسته ای ضعیف علیه یک مرکز نظامی ناتو استفاده کند. سپس ما وارد رایزنی های متعارف با وزیر دفاع و بعد رئیس جمهور شدیم تا بتوانیم درباره چگونگی پاسخدهی تصمیم بگیریم.

ریابکوف در ادامه سخنان خود گفت: ما بار دیگر از شرکای آمریکایی می خواهیم طراحی های نظامی خود در این زمینه را سرانجام دهند و این فرمول باقی مانده از زمان شوروی سابق را تایید نمایند که جنگ اتمی طرف پیروز نخواهد داشت و هیچگاه نباید شروع گردد.

وی ادامه داد: عدم علاقه مندی امریکا برای تایید این فرمول، این زمینه را برای ما بوجود می آورد تا نتیجه گیری کنیم مقامهای آمریکایی واقعا به تدارک سناریوی بکارگیری سلاح اتمی بپردازند.

گفتنی است بمب افکن های راهبردی آمریکا حدود یک سال پیش نیز برای آمادگی در مقابل تجهیزات اتمی روسیه، حملات هسته ای به این کشور را تمرین کردند.

این تمرین اواسط فروردین ماه سال 98 برگزار گردید و بمب افکن های راهبردی بی - 52 آمریکا که در اسفند ماه سال گذشته (مارس) به پایگاه های نظامی اروپا منتقل شده بودند، در نزدیکی منطقه کالینگراد در غرب روسیه، حملات هسته ای به این کشور را تمرین کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 775

به "واکنش مسکو به تمرین بمباران هسته ای روسیه توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسکو به تمرین بمباران هسته ای روسیه توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید