پیشروی های جدید ارتش سوریه در حومه ادلب

به گزارش مرجع مقالات، ارتش سوریه در ادامه پیشروی های میدانی در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب، عصر دیروز پیروز شد جهت جاده بین المللی (جاده حلب به دمشق) را در حد فاصل معره النعمان تا سراقب مسدود کند.

پیشروی های جدید ارتش سوریه در حومه ادلب

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت که نیروهای دولتی کنترل شان بر روستای الدانا در شمال شهر معره النعمان را تثبت کرده اند.

معره النعمان بزرگ ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب محسوب می شود.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی به تلویزیون روسیا الیوم گفت که ارتش سوریه توانست همچنین کنترل روستای بابیلا در همین منطقه را در دست بگیرد و از این طریق، جاده بین المللی واقع در حد فاصل معره النعمان تا سراقب را مسدود کرد که از اهمیت راهبردی برخوردار است.

ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن عصر یکشنبه همچنین روستاهای زعلانه و معرشورین در شمال شرق شهر معره النعمان در جنوب استان ادلب را از اشغال گروه های تروریستی آزاد کردند.

ارتش سوریه طی دو روز گذشته بیش از 10 روستا و شهرک را در جنوب استان ادلب پاکسازی کرده و در آستانه ورود به شهر معره النعمان است که یکی از بزگ ترین مناطق استقرار تروریست های جبهه النصره است.

بیشتر مناطق استان ادلب و همچنین بخش هایی از استان های حمص و لاذقیه بخشی از منطقه کاهش تنش هستند که در چارچوب مذاکرات آستانه میان روسیه، ترکیه و ایران، ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 699

به "پیشروی های جدید ارتش سوریه در حومه ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی های جدید ارتش سوریه در حومه ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید