چین و روسیه نشست شورای امنیت را تحریم کردند

به گزارش مرجع مقالات، فارس نوشت:مسکو و پکن نشست مجازی دیروز شورای امنیت با موضوع استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را به دلیل برگزاری به صورت غیررسمی و خصوصی تحریم کردند و حاضر به شرکت در آن نشدند.

چین و روسیه نشست شورای امنیت را تحریم کردند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

روسیه و چین نشست ویدئوکنفرانسی شورای امنیت را تحریم کردند. مسکو گفت در نشست غیرقابل قبول پشت درهای بسته با شورای امنیت سازمان ملل درباره سلاح های شیمیایی در سوریه شرکت نمی نماید.

به گزارش فرانس 24، در کنفرانس مطبوعاتی مجازی، واسیلی نبنزیا، نماینده مسکو در سازمان ملل گفته بود کشورش یک درخواست دارد و آن این است که این تعامل به صورت عمومی برگزار گردد.

وی گفت: متاسفانه شرکای غربی ما و متحدانشان بر برگزاری این نشست پشت درهای بسته در فضای غیررسمی علیرغم شعار شفافیت و فضای باز شورای امنیت اصرار کردند. چنین رویکردی برای ما قابل قبول نیست زیرا حقوق طرف های کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی را تضعیف می نماید.

در برنامه جلسه ماهانه اعضای شورای امنیت، ارائه گزارش های ایزومی ناکامیتسو نماینده ارشد این نهاد در امور خلع سلاح و همچنین فرناندو آریاس رئیس سازمان منع سلاح های شیمیایی قرار داشت.

در این جلسه همچنین قرار بود تحقیقات تیم تحقیق و شناسایی سازمان منع سلاح های شیمیایی که از سال 2018 شروع شد، مطرح گردد. این تیم اوایل آوریل گزارشی را منتشر کرد که در ادعایی، برای اولین بار دمشق را به صورت آشکار مسئول 3 حمله شیمایی در سال 2017 معرفی می کرد. در حالی که به گفته مسکو، سوریه برنامه سلاح شیمایی خود را متوقف نموده و همچنین انبار این سلاح ها و توانایی فراوری آنها را از بین برده است. سوریه هم قویاً این اتهام را رد نموده است.

مسکو همیشه هشدار داده که گروه های تروریستی با حمایت کشورهای غربی به انجام حملات شیمیایی ساختگی در سوریه دست می زنند تا دولت این کشور را مقصر جلوه دهند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 985

به "چین و روسیه نشست شورای امنیت را تحریم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و روسیه نشست شورای امنیت را تحریم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید