کدام وزارتخانه ها نصیب کردها می گردد؟

به گزارش مرجع مقالات، فارس نوشت: یک رهبر حزب دموکرات کردستان عراق گفت که کُردها در مذاکرات خود با مامور تشکیل کابینه عراق بر سر تصاحب سه کرسی وزارتی در کابینه جدید به توافق رسیدند.

کدام وزارتخانه ها نصیب کردها می گردد؟

جهت دریافت خدمات طراحی دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

حزب دموکرات کردستان عراق اطلاع داد که بعد از اتمام مذاکرات با مصطفی الکاظمی مامور تشکیل کابینه عراق سهم کُردها از کرسی های وزارتی مشخص شد.

فرحان جوهر یکی از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه گفت: گروه های کُرد مذاکرات درباره سهم کُردها در کابینه مصطفی الکاظمی را به خاتمه رساندند.

او گفت: مذاکرات با اعطای سه وزارتخانه به کُردها به خاتمه رسید و توافق شد وزارتخانه های دادگستری، دارایی و عمران و بازسازی عراق به کُردها تعلق بگیرد و کُردها هم اسامی چند نامزد برای تصدی این وزارتخانه ها را ارائه خواهند داد که الکاظمی مختار خواهد بود از میان آنها هر کدام را مناسب ببیند منصوب کند.

جوهر اضافه نمود، مذاکرات با احزاب سنی برای یکسره شدن تعداد و ماهیت کرسی های وزارتی آنها در دولت الکاظمی ادامه دارد.

یک هیأت عالی رتبه از منطقه کردستان عراق، روز گذشته به منظور رایزنی درباره چند پرونده از جمله ترکیب کابینه جدید عراق وارد بغداد شده بود.

ائتلاف القوی العراقیه(اهل تسنن) در مجلس عراق هم اظهار داشت که یک تیم مذاکره نماینده برای گفت وگو با الکاظمی درباره سهم این ائتلاف از کرسی های وزارتی تشکیل داده و انتظار می رود طی هفته جاری ترکیب کابینه الکاظمی مشخص و به مجلس ارائه گردد.

هیبت الحلبوسی عضو این ائتلاف در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه گفت: تیم متشکل از نمایندگان و رهبران القوی العراقیه با الکاظمی مذاکره می نمایند تا درباره سهم این ائتلاف از کرسی های وزارتی به تواق برسند و سپس اسامی نامزدهای تصدی وزارتخانه های اهل تسنن را مطرح می کنیم.

وی پیش بینی کرد که کابینه الکاظمی و اسامی وزرا طی هفته جاری به مجلس ارائه گردد و الکاظمی هم برای مشخص زمان رای گیری به کابینه خود در مجلس درخواست دهد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 812

به "کدام وزارتخانه ها نصیب کردها می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام وزارتخانه ها نصیب کردها می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید