کرونا ، اذعان چین به اشتباه آماری؛ شمار تلفات 1290 نفر افزایش یافت

به گزارش مرجع مقالات، مسئولان درمانی چین ضمن اذعان به وقوع اشتباه در آمارهای مربوط به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، شمار جان باختگان را بیش از 1000 نفر افزایش دادند.

کرونا ، اذعان چین به اشتباه آماری؛ شمار تلفات 1290 نفر افزایش یافت

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، کارگروه کنترل و پیشگیری از بیماری شهر ووهان واقع در استان هوبه (چین) امروز (آدینه) بیان کرد در شمارش تلفات ویروس کووید19 در این شهر اشتباه اتفاق افتاده و شمار جان باختگان را افزایش داد.

به نوشته وبگاه بلومبرگ، این سازمان درباره دلیل اصلاح و افزایش رقم تلفات شرح داد که تعدادی از بیماران نتوانسته بودند به بیمارستان بروند، تعدادی جا افتاده بودند و تعدادی نیز دوبار گزارش شده بودند. همچنین مشکلاتی در اخذ اطلاعات از بیمارستان های خصوصی، موقت و یا صحرایی که بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش نموده بودند، به این موضوع دامن زد.

بدین ترتیب شمار کل جان باختگان ویروس کرونا در شهر ووهان، با افزایش 1290 نفری به رقم 3869 نفر رسید. این افزایش که حدود 50 درصد کل جان باختگان ووهان و حدود 39 درصد قربانیان در چین است، تعداد کل فوتی های کشور چین را به 4636 نفر افزایش داد.

مسئولان ووهان همچنین به شمار مبتلایان در این شهر، 325 نفر دیگر را نیز به دلیل اشتباه آماری مشابه اضافه کردند. امری که تعداد کل بیماران در چین را به 82692 نفر افزایش داد.

این در حالی است که مسئولان چینی طی چند هفته اخیر، در نوبت هایی اعلام نموده بودند که میزان تلفات روزانه در ووهان به صفر رسیده و رتبه کشور چین در جدول شمار قربانیان نزولی شده بود.

بر اساس آمار قرار گرفته روی وبسایت ورلداُمتر، از تعداد کل مبتلایان چینی، 77944 نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فقط 116 مورد فعال ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 926

به "کرونا ، اذعان چین به اشتباه آماری؛ شمار تلفات 1290 نفر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، اذعان چین به اشتباه آماری؛ شمار تلفات 1290 نفر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید