یحیی سریع: با همکاری آزادگانی در عربستان، با 10 پهپاد آرامکو را هدف قرار دادیم

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد یگان پهپادی ارتش دو پالایشگاه نفتی آرامکوی عربستان سعودی را با 10 پهپاد هدف قرار داده و در این راستا افراد شریف و آزاده در عربستان در زمینه اطلاعاتی به ارتش یمن یاری نموده اند.

یحیی سریع: با همکاری آزادگانی در عربستان، با 10 پهپاد آرامکو را هدف قرار دادیم

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، پس از آنکه صبح امروز (شنبه) تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی هدف حمله پهپادی نهاده شد و ساعاتی بعد یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن بیانیه ای صادر کرد.

بر اساس گزارش وبگاه انصارالله، وی بیان کرد: یگان پهپادی با 10 پهپاد پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در شرقیه سعودی را هدف قرار داد.

وی بیان کرد، این عملیات دقیق بوده و موازنه بازدارندگی (شماره) دو نام گذاری شده است.

سریع ادامه داد: عملیات مذکور در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن اجرا شده است.

وی تأکید کرد: این عملیات یکی از بزرگترین عملیات هایی است که نیروهای ما در عمق سعودی انجام داده و پس از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری افراد شریف و آزاده در داخل عربستان سعودی اجرا شده است.

سریع گفت: تا زمانی که حمله و محاصره ادامه داشته باشد نظام سعودی را وعده می دهیم که عملیات های آینده ما بیشتر و بیشتر گسترش پیدا خواهد نمود و دردآورتر خواهد بود. بانک اهداف ما روز به روز توسعه پیدا خواهد نمود و راه حلی در برابر نظام سعودی جز توقف حملات و انتها دادن به محاصره وجود ندارد.

وزارت کشور عربستان پیش تر تأیید نموده بود، آتش سوزی امروز در تأسیسات نفتی آرامکو ناشی از عملیات پهپادی بوده است اما درباره طرف پشت پرده آن اطلاعاتی نداده بود.

ارتش یمن در مردادماه گذشته نیز با 10 پهپاد تأسیسات آرامکو را هدف قرار داده بود و آن را عملیات بازدارنده شماره یک نامیده بود (جزئیات بیشتر).

اسامی چاه های نفتی اصلی عربستان سعودی که دو چاه بقیق با ظرفیت روزانه هفت میلیون بشکه و چاه خریص با ظرفیت روزانه یک میلیون و پانصد هزار بشکه در میان آنها دیده می گردد.

لحظات اولیه هدف قرار دادن آرامکوی سعودی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 337

به "یحیی سریع: با همکاری آزادگانی در عربستان، با 10 پهپاد آرامکو را هدف قرار دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یحیی سریع: با همکاری آزادگانی در عربستان، با 10 پهپاد آرامکو را هدف قرار دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید