یمن، صد روز از وعده های صلح بایدن گذشت؛ فقط حرف بود

به گزارش مرجع مقالات، عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به گذشت صد روز از وعده های صلح رئیس جمهور آمریکا توضیح داد که پیش تر اعلام نموده بود که اظهارات بایدن احساسی و فاقد برنامه عملی است.

یمن، صد روز از وعده های صلح بایدن گذشت؛ فقط حرف بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن، امروز (شنبه - 1 می) در واکنش به تداوم تجاوز به یمن در سایه گذشت بیش از صد روز از وعده صلح رئیس جمهور آمریکا، طی پستی در توئیتر نوشت که پیش بینی نموده بود که نباید به این حرف های بایدن خوش بین بود.

وی در این پست نوشت: صد روز یا بیشتر از اعلام بایدن مبنی بر ضرورت صلح و توقف تجاوز علیه جمهوری یمن بدون هیچ اقدامی گذشت و آنچه [در این خصوص] می گفتیم ثابت شد که این اظهارات، احساسی و فاقد برنامه است. این حرف ها، دارای طرح های عملی در این زمینه نیست وخوش بینی که بعضی ها نشان می دادند، بی جا بود. ما [هم] در آن موقع گفتیم که احساسات را با احساسات پاسخ می دهیم. آیا چنین نیست؟.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اواخر بهمن ماه گذشته، در نخستین سخنرانی خود پس از تصدی این پست، در شرح سیاست خارجی واشنگتن، در مورد جنگ یمن مدعی شد که میخواهد به این جنگ پایان دهد.

وی جنگ یمن را فاجعه راهبردی توصیف و ادعا کرد که به حمایت آمریکا از حمله یمن از جمله فروش تسلیحات پایان خواهد داد اما تا به امروز حملات ائتلاف سعودی-اماراتی که از حمایت آمریکا و بعضی کشورهای غربی برخوردار است، حملات به یمن را متوقف ننموده و حتی در راستا تبادل اسرا نیز سنگ اندازی می نماید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1620

به "یمن، صد روز از وعده های صلح بایدن گذشت؛ فقط حرف بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، صد روز از وعده های صلح بایدن گذشت؛ فقط حرف بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید