250 میلیون تومان تا نجات جوان الیگودرزی از یک قدمی چوبه دار

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - یک جوان الیگودرزی که در جریان نزاعی دسته جمعی باعث مرگ دوست خود شده بود، در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته و از نیکوکاران درخواست کمک کرده است.

250 میلیون تومان تا نجات جوان الیگودرزی از یک قدمی چوبه دار

روزنامه شرق نوشت: این جوان که در 19 سالگی به اتهام قتل بازداشت شد تا روز 15 اسفندماه فرصت دارد دیه 800 میلیون تومانی درخواستی اولیای دم را تأمین کند. خانواده روستایی و بی بضاعت این جوان با فروش دارایی های خود و یاری دریافت از اقوام و آشنایان تا به امروز 550 میلیون تومان از مبلغ دیه درخواستی اولیای دم را تأمین کرده اند اما در تهیه 250 میلیون تومان سرانجامی درمانده و ناامید شده اند.

پلیس شهرستان الیگودرز 29 دی ماه 96 در جریان وقوع قتل در یکی از روستاها قرار گرفت و پس از حضور در محل، مهرداد را بازداشت و روانه محاکم قضایی کرد. مهرداد در جریان محاکمه و در دفاع از خود گفت نیمه شب زمستان 96 تعدادی از بچه های روستا به گمان اینکه کسی از خانواده من در منزل نیست قصد ورود به خانه ما را داشتند. من قبلا به آنها گفته بودم خواهر و مادرم در منزل هستند و آنها باور نکردند، به همین دلیل قصد داشتند از دیوار خانه بالا بروند و وارد منزل شوند. همین مسئله باعث درگیری من و بچه های روستا شد که در این میان مقتول مجروح و در نهایت کشته شد.

در سرانجام محاکمه، قاضی پرونده دفاعیات مهرداد را موجه ندانست و او به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد.

پس از آن با تلاش و پادرمیانی ریش سفیدان و گروه های صلح و سازش، سازش نامه ای بین اولیای دم مقتول و خانواده مهرداد مبنی بر پرداخت 800 میلیون تومان به عنوان دیه تنظیم شد.

خانواده بی بضاعت مهرداد در تأمین 250 میلیون تومان از دیه درخواستی اولیای دم اعلام درماندگی کرده اند و اولیای دم مقتول نیز قصد کاهش مبلغ درخواستی خود را ندارند.

با توجه به فرصت سه روزه باقی مانده برای تأمین دیه درخواستی اولیای دم پدر و مادر پیر مهرداد از مردم نیکوکار هم وطن درخواست کرده اند تا به یاری آنها بیایند تا بلکه جوان 22 ساله آنها در آستانه عید نوروز بالای چوبه دار نرود.

افراد نیکوکاری که قصد یاری به این جوان 22 ساله را دارند می توانند یاری های خود را به شماره کارت 6037991762078909 به نام مریم کیانی که متعلق به مادر محکوم به قصاص است و توسط دادگستری شهرستان الیگودرز مسدود شده است، واریز کنند.

گزارش یاری های مردمی نیز به اطلاع هم وطنان نیکوکار خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1493

به "250 میلیون تومان تا نجات جوان الیگودرزی از یک قدمی چوبه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "250 میلیون تومان تا نجات جوان الیگودرزی از یک قدمی چوبه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید