877 نفر برای شرکت در انتخابات میاندوره ای مجلس ثبت نام کردند

به گزارش مرجع مقالات، دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی نهائی از ثبت نام داوطلبان انتخابات میاندوره مجلس شورای اسلامی را در سرانجام بازه زمانی هفت روزه ثبت نام، همراه با تفکیک جنسیتی، میانگین سنی و تحصیلات داوطلبان ارائه کرد.

877 نفر برای شرکت در انتخابات میاندوره ای مجلس ثبت نام کردند

به گزارش ایسنا، سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور، با اشاره به سرانجام فرایند ثبت نام انتخابات اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهاردهم فروردین ماه گفت: در سرانجام فرصت هفت روزه ثبت نام انتخابات اولین میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در مجموع از روز اول تا هفتم، برای 6 حوزه انتخابیه مشمول این انتخابات، ثبت نام 805 مرد و 72 زن نهایی شد.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور، در مورد تحصیلات داوطلبان ثبت نام شده گفت: از مجموع 877 نفری که ثبت نامشان نهایی شده است، 59 نفر دارای تحصیلات حوزوی، 163 نفر دارای مدرک دکتری، 613 نفر کارشناسی ارشد و 42 نفر لیسانس هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، با بیان جزئیات این ثبت نام ها، گفت: در این دوره، 31 درصدداوطلبان از جامعه ایثارگری هستند؛ و 27 درصد نیز دارای سابقه داوطلبی در ادوار مختلف مجلس می باشند.

موسوی همچنین در مورد میانگین سنی داوطلبان گفت: 25 درصد ثبت نام کنندگان زیر 40 سال، 35 درصد بین 40 تا 50 سال، 32 درصد بین 50 تا 60 سال و 8 درصد بیش از 60 سال سن دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در ادامه، تعداد داوطلبان حضور در انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی را به تفکیک حوزه های انتخابیه اعلام کردو گفت: ثبت نام 58 نفر برای حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه در استان گیلان، 86 نفر برای حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ در استان همدان، 98 نفر برای حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان در استان مرکزی، 597 نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در استان تهران، 21 نفر برای حوزه انتخابیه گچساران و باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد و 58 نفر برای حوزه انتخابیه میانه در استان آذربایجان شرقی قطعی شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1553

به "877 نفر برای شرکت در انتخابات میاندوره ای مجلس ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "877 نفر برای شرکت در انتخابات میاندوره ای مجلس ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید