IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند

به گزارش مرجع مقالات، کمیته بین المللی المپیک جواب نامه کمیته ایران را داد و شرایط خاصی را برای دبیرکل و خزانه دار درنظر گرفت.

IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند

به گزارش خبرنگار ورزشی مرجع مقالات، مسئولان کمیته ملی المپیک ایران، طی نامه ای به کمیته بین المللی المپیک تغییر در نحوه انتخاب دبیرکل و خزانه دار را اعلام کردند که این نامه با پاسخ و تائید IOC همراه بود اما جزییاتی در این پاسخ وجود دارد که قابل تامل است.

در اساسنامه پیشنهادی کمیته ملی المپیک که قرار است 25 دی ماه در مجمع عمومی کمیته مورد رای گیری قرار بگیرد، انتخاب دبیرکل و خزانه دار با پیشنهاد رئیس و تائید در هیئت اجرایی خواهد بود که این موضوع از طرف ایران به اطلاع IOC رسیده است.

مسئولان کمیته بین المللی المپیک در پاسخ به ایران این تغییر را بلامانع دانستند اما در ادامه به این نکته اشاره کردند که دبیرکل و خزانه دار منتخب طی این فرآیند در هیئت اجرایی حق رای نخواهد داشت و این مهم ترین نکته این نامه است. در واقع کمیته بین المللی المپیک می داند که افراد منتخب از این طریق در واقع مهره رئیس خواهند بود و اگر حق رای هم داشته باشند در مواقع حساس رای شان به سود رئیس خواهد بود.

کمیته بین المللی المپیک در ادامه این نامه آورده است که دبیرکل و خزانه دار در صورتی در هیئت اجرایی حق رای خواهند داشت که با پیشنهاد رئیس و رای گیری در مجمع عمومی انتخاب شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 85

به "IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید